1.IX.2016 w Kazimierzowskiej „DWÓJCE”

„Wszystko co dobre szybko się kończy”. Nie na darmo mówi się, że przysłowia są mądrością narodów. Wakacje 2016 przeszły do historii. Jak dla nas były za krótkie i minęły rekordowo szybko. Nadszedł 1 września, a z nim nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Rok 2016/2017 niesie ze sobą wiele zmian, które decydują o życiu szkoły.

Jak zwykle w „Dwójce” uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbywało się w trzech turach: najpierw klasy IV – VI, następnie II –III i na końcu osobno klasy I. Taki scenariusz rokrocznie dyktuje nam nasza baza lokalowa. Pocieszający jest fakt, że pomimo dwuzmianowości jednak nie we wszystkie dni tygodnia pracujemy do 17.05.

Zebranych na hali uczniów wraz z rodzicami bardzo serdecznie przywitała Dyrektor SP2 mgr Halina Buchowska. Tych pierwszych poprosiła o rzetelną naukę i opiekę nad młodszymi kolegami, drugich zaprosiła do ścisłej współpracy i pomocy we wszystkich szkolnych przedsięwzięciach. Zebrani na hali pierwszoklasiści oraz ich rodzice mogli poznać swoje panie i vice versa – panie poznały swoich nowych uczniów wraz z rodzicami. Po ciepłych słowach przywitania, uczniowie otrzymali drobne upominki i z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Zgodnie z naszą „Dwójkową” tradycją rozpoczęcie roku celebrowane jest bardzo uroczyście. Za część oficjalną ze sztandarem, raportem przewodniczącego oraz hymnem szkoły odpowiadały panie Beata Drążek i Karolina Tyrała – opiekunki RU. Część artystyczną przygotowali uczniowie pod opieką pań: Joanny Cholewy, Małgorzaty Drab oraz pana Roberta Budzynia. Pięknie zaprezentowały się także dziewczynki z grupy tanecznej pani Sabiny Piechówki. Scenografia natomiast była dziełem pań: Anny Biały i Doroty Banach. Ekipa techniczna działała pod dyktando panów: Artura Wątora i Tomasza Zdunka. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Największe laury należą się jednak naszym uczniom, którzy nie tylko pięknie zaprezentowali się przed liczną publicznością, ale przede wszystkim poświęcili część swoich wakacji, by rozpoczęcie roku miało naprawdę godną oprawę.

Życzymy wszystkim: uczniom, rodzicom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły dobrego, pełnego sukcesów, czyli udanego nowego roku szkolnego 2016/2017.

Joanna Cholewa

DSC_0524  DSC_0525  DSC_0528  DSC_0535  DSC_0537  DSC_0538  DSC_0539 DSC_0542  DSC_0547  DSC_0548  DSC_0566DSC_0572