Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Home Archive for category "Szkoła"
formats

Niecodzienne spotkanie w Dwójce …

    W piątek – 15 czerwca 2018 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z całą społecznością szkolną spotkał się Rzecznik Praw Dziecka – pan Marek Michalak. W imieniu uczniów i nauczycieli gościa przywitała pani dyrektor Halina Buchowska. Cytując słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, zwróciła uwagę na

(More)…

Możliwość komentowania Niecodzienne spotkanie w Dwójce … została wyłączona.
formats

„RODZINNA, SPORTOWA NIEDZIELA”

 czyli PIKNIK W SP2           17 czerwca 2018 roku odbyła się plenerowa impreza na terenie SP2. Tak, organizacja pikników weszła na stałe do kalendarza naszej szkoły, toteż nie mogło go nie być także w tym roku szkolnym. Rada Rodziców wspólnie z panią dyrektor Haliną Buchowską, po kilku przesunięciach ostatecznie wyznaczyła datę pikniku

(More)…

Możliwość komentowania „RODZINNA, SPORTOWA NIEDZIELA” została wyłączona.
formats

„Skrzydła Niepodległości”

  Dnia 15 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta inauguracja projektu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Patronami ulicy, przy której wznosi się gmach szkoły są Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura, stąd pomysł, by motyw lotnictwa przewijał się przez cały projekt o nazwie  „Skrzydła Niepodległości”.    

Możliwość komentowania „Skrzydła Niepodległości” została wyłączona.
formats

Leśne zajęcia terenowe

    W naszej szkole prowadzimy leśne zajęcia terenowe dla klas IV. Korzystając z pobliskiego lasu „Falbówki” i pięknej czerwcowej pogody, uczniowie tworzyli  swoje gniazda, parki narodowe dla „Lilipótów”, pokonywali nieznany teren z zamkniętymi oczami, słuchali ptaków, kosztowali leśnych malin. A przede wszystkim, taką mam nadzieję, odkryli miejsce na wspólne spacery z Rodziną.     

Możliwość komentowania Leśne zajęcia terenowe została wyłączona.
formats

Zajęcia kreatywne w klasach czwartych

    CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA NAUKI – zajęcia kreatywne w klasach czwartych W dniu 11.05.2018r. grupa uczniów klas czwartych brała udział w warsztatach budowania i programowania robotów we współpracy z ROBOTOWO i Plac Rozwoju.    

Możliwość komentowania Zajęcia kreatywne w klasach czwartych została wyłączona.