Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Home Szkoła DWÓJKOWA GALA TALENTÓW
formats

DWÓJKOWA GALA TALENTÓW

 

 DSC_0639 

W czwartek 14 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 miało miejsce ważne wydarzenie. W tym dniu mieliśmy możliwość zaobserwowania eksplozji talentów, a to dzięki szkolnej GALI TALENTÓW. To, co pokazali nasi wychowankowie naprawdę przerosło nasze oczekiwania. Podtrzymuję jednocześnie to, o czym pisałam już we wcześniejszych artykułach – mamy naprawdę uzdolnionych uczniów i trzeba dużo pracy, by tych TALENTÓW nie zmarnować.

 Nasza gala jak zwykle rozgrywana była dwupoziomowo: kl. I – III i kl. IV – VI w kategoriach: śpiew, taniec, gra na instrumentach. Było na co popatrzeć. Po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Haliny Buchowskiej zmagania rozpoczęli nasi najmłodsi. Jury w składzie: z – ca dyr. Dorota Faber, Małgorzata Drab oraz ks. Marcin Maciążka miało twardy orzech do zgryzienia. Poziom wykonawców był zarówno wysoki, jak i wyrównany. Wreszcie werdykt został ustalony i tak:

w kategorii śpiew przyznano dwa pierwsze i jedno drugie miejsce:

  • I miejsce zajęli Joanna Operacz ucz. kl.3d oraz Dawid Ozga ucz. kl.3c,
  • II miejsce Jagoda Stolarska z kl. IIc.

w kategorii taniec:

  • I miejsce zajęło trio: Agata Trela, Nikola Jaworska i Aleksandra Godawa kl.2c,
  • II miejsce Gabriela Błaszczyk kl.3a, dla której kręcenie kółkiem hula hop w rytm kroków południowoamerykańskiej salsy zdawało się być  igraszką,
  • III miejsce zajął duet: Weronika Polus i Oskar Boroń z kl. 3a, prezentujący wschodnie sztuki walki.

w kategorii gry na instrumentach jury miało jeszcze większy problem i po namyśle zdecydowało się przyznać

  • trzy pierwsze miejsca, przypadły one: Hieronimowi Gałasiowi kl.3 – gitara klasyczna, Marcelinie Sałek kl.3d – klarnet oraz Patrykowi Pająkowi kl.2c, dla którego fortepian nie ma żadnych tajemnic.

            Po krótkiej przerwie rozpoczęły się zmagania w kategorii klas IV – VI. I tu zarówno jury, jak i publiczność zostali dosłownie „rzuceni na kolana”. Wobec niemożności podjęcia innej decyzji, jury w składzie: z – ca dyr. Magdalena Kuczara, Beata Zwada i Dorota Okarmus przyznało tylko pierwsze miejsca i zajęli je: w kategorii taniec Wiktoria Skowronek z kl. 6b. W kategorii gry na instrumencie: Nikola Mazgaj 6d – ksylofon, Julia Klakla 6e – wiolonczela oraz Igor Zygmunt 6c – gitara elektryczna. Igorowi należałoby przyznać Grande Prix, ale niestety tej nagrody organizatorzy nie przewidzieli w regulaminie konkursu. Przy takim poziomie wykonawców jest to temat do przemyśleń na następny rok. Wreszcie w kategorii śpiew przyznano cztery! pierwsze miejsca dla: Kacpra Szczurka z 5a, Jakuba Jurczyka z 6d, Marysi Sowy z 6b oraz Aleksandry Drab z 6c.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej Gali Talentów. Życzymy im samych sukcesów w przyszłości, a zwycięzcom gratulujemy szczególnie. Rozwijajcie swoje talenty dalej, byśmy kiedyś mogli być z Was dumni tak bardzo, jak już dzisiaj jesteśmy.

            Dziękujemy serdecznie organizatorom imprezy, Paniom: Danucie Kotuli, Sabinie Piechówce oraz Beacie Drążek za zorganizowanie tak wartościowej imprezy, która już na stałe weszła do naszego kalendarza imprez. Paniom Annie Biały i Dorocie Banach za wspaniałą dekorację. Robertowi Budzyniowi za akompaniament, Panu Arturowi Wątorowi za obsługę techniczną imprezy oraz Pani Wioletcie Kaszubie za pomoc logistyczną. Nie możemy też pominąć i nie złożyć podziękowań na ręce naszych uczniów w szczególności Patryka i Gabriela Krzywdziaków za pomoc w obsłudze sprzętu nagłaśniającego, Mateusza Polaka i Dawida Jakubiaka za obsługę komputera, Katarzyny Pagacz i Karoliny Kucharskiej za koordynację kolejności występów, a szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym konferansjerkom Wiktorii Zajdzie oraz Idze Juraszczyk, które mimo problemów ze sprzętem stanęły na wysokości zadania.  Jeszcze raz wszystkim dziękujemy, gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.

 

 

Joanna Cholewa

Zobacz zdjęcia w galerii

Możliwość komentowania DWÓJKOWA GALA TALENTÓW została wyłączona.