Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Home Szkoła LEKCJA  POKAZOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW.
formats

LEKCJA  POKAZOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

 

 

Podaj rękę lewą,
Podaj rękę prawą,
Zaczniemy zajęcia
Wesołą zabawą.

 

 Słowami tej piosenki uczniowie klasy 1b zaprosili do wspólnego udziału w lekcji swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Lekcja pokazowa dla rodziców i dzieci przedszkolnych odbyła się we wtorek 6 marca o godz. 16.20 w sali nr 15.                 

 

 

 

Wychowawczyni klasy, pani Barbara Tyrała przywitała przybyłych – rodziców i dzieci i zaprosiła do wspólnej pracy. Rodzice tylko obserwowali, a ich pociechy na chwilę zamieniły się w uczniów klasy pierwszej. Temat zajęć brzmiał „Dzień odkrywców. Białe szaleństwa”.

Na wstępie uczniowie w parach z młodszymi kolegami wykonali układ taneczny, do powitalnej piosenki „Wesoło nam”. Później nastąpiło wspólne odgadywanie zimowych zagadek, których rozwiązaniem były wyrazy z „ó” wymiennym. Goście bardzo ładnie poradzili sobie z tym zadaniem, potrafili także podać inne wyrazy z „ó” wymiennym. Wszyscy uczestnicy lekcji mieli okazję poznać zasady wymiany ó na o. Nadszedł czas wyzwań matematycznych. Tutaj zadanie polegało na znalezieniu w klasie bałwanków, przeliczeniu, dopasowaniu odpowiednich cyfr do każdego i wreszcie opisaniu ich.

Pierwszoklasiści pracowali też z multibookiem oraz tablicą interaktywną, a ich młodsi koledzy wykonywali pracę plastyczną, naklejając na kartkę, bałwanki, drzewa, chmurki i śnieżynki, tworząc zimowy krajobraz. Prace wyszły naprawdę świetnie. Choć niektórzy przyszłoroczni pierwszoklasiści z początku byli bardzo nieśmiali z biegiem czasu rozkręcili się i chętnie pracowali, a na koniec wszyscy stwierdzili, że chcą iść do szkoły.

 Zarówno uczniowie klasy 1b, jak i ich młodsi koledzy wyszli z lekcji zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać innym, jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole. Nie była to pierwsza lekcja dla przedszkolaków, wcześniej podobne zajęcia przeprowadziła wychowawczyni klasy 1a pani Małgorzata Leśniak. Obydwu paniom i ich uczniom serdecznie dziękujemy za to, że chcieli pokazać innym, jak pracują i podzielić się szkolnymi doświadczeniami z młodszymi kolegami.               

 Joanna Cholewa

Możliwość komentowania LEKCJA  POKAZOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW. została wyłączona.