Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Home Szkoła MAJOWE ROCZNICE
formats

MAJOWE ROCZNICE

Published on Maj 9, 2018, by in Szkoła.

 

   

 

W środę 2 maja 2018r. na hali sportowej SP2 odbyła się uroczysta akademia poświęcona ważnym dla nas świętom, obchodzonym w tym miesiącu. Uroczystość ta była częścią realizowanego w naszej szkole projektu „Pociąg do wolności” w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

 

Autorkami projektu są p.  Karolina Jedlecka i p. Wioletta Kaszuba. Akademię poświęconą obchodom: Święta Pracy (1 maja), wejścia Polski do UE (1 maja), Dnia Flagi (2maja), Konstytucji 3 Maja oraz wyzwolenia spod okupacji niemieckiej (8 maja) przygotowały p.: Joanna Cholewa, Grażyna Sieprawska, Małgorzata Drab, Danuta Srokosz i Aleksandra Orłowicz. Przez nie została także przygotowana rocznicowa dekoracja na parterze szkoły. Dekoracje na hali wykonały jak zwykle: p. Dorota Banach i p. Anna Biały, a oprawę muzyczną zapewnił nam p. Robert Budzyń. W tym dniu dominowały dwa kolory: biel i czerwień, uczniowie klas młodszych byli ubrani na czerwono, starsi na biało. Po wysłuchaniu akademii wszyscy wspólnie z nauczycielami utworzyli wielką flagę jej inicjatorkami były opiekunki Samorządu Uczniowskiego p.Beata Drążek i p. Karolina Jedlecka. Nie był to jednak koniec uroczystości, na zakończenie odbył się bowiem wspólny śpiew polskich pieśni patriotycznych, prowadzony przez p. Joannę Cholewę i p. Roberta Budzynia. Oprócz śpiewu wszyscy mieli okazję poznać krótką historię każdego utworu. Impreza podobała się i uczniowie odśpiewali jeszcze pieśni na bis. Wszyscy uznali jednogłośnie, że warto coś takiego powtórzyć przy okazji innych świąt państwowych czy szkolnych.

 

                                                                                                                        Joanna Cholewa

Możliwość komentowania MAJOWE ROCZNICE została wyłączona.