Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Home Szkoła Zdrowe powitanie jesieni – piknik szkolny w „Dwójce”
formats

Zdrowe powitanie jesieni – piknik szkolny w „Dwójce”

DSC_0017

„Zdrowo witamy jesień!” tymi słowami pani dyrektor Halina Buchowska przywitała licznie zgromadzonych gości, którzy w niedzielne, słoneczne popołudnie przybyli na piknik rodzinny.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, której koordynatorami były pani Wiesława Kozieł i pani Beata Zwada, przyciągnęła do szkoły  rzesze uczniów z rodzicami, młodszym  i  starszym rodzeństwem, babciami oraz dziadkami.

Rozpoczął ją  barwny korowód uczniów z klas najmłodszych. Dzieci przebrane za warzywa i  owoce dumnie prezentowały oryginalne stroje wykonane z ogromnym zaangażowaniem rodziców. Niosły też transparenty z hasłami promującymi zdrowy styl życia.

Wielką niespodziankę gościom, zwłaszcza tych najmłodszym, sprawiła pani dyrektor, która wraz z przedstawicielami Rady Rodziców uroczyści otwarła „dwójkowy” plac zabaw.

Zabawę  prowadzili animatorzy, którzy zapraszali gości do wspólnych pląsów. Na scenie prezentowały się też klasy starsze w  muzycznych i teatralnych interpretacjach wierszy o tematyce jesiennej.

W tym samym czasie młodsze klasy zostały zaproszone do następujących  konkurencji sportowych:

• Idziemy na wykopki-kl.1
  • Marchewkowe pole-kl.2
  • Sztafeta-przenoszenie dyni na czas -kl.3.

Również rodzice próbowali swych sił m.in. w slalomie ze śliwką, przewożeniu warzyw  na deskorolce, rzucie owocami do celu, tworzeniu magicznego poczęstunku, przyrządzaniu i jedzeniu musu jabłkowego.

Po wyczerpujących zmaganiach sportowych można było posmakować tradycyjnych, domowych potraw z jesiennego dwójkowego straganika. Pięknymi zapachami kusiły pieczone ziemniaki i bigos.

Kolejki ustawiały się też po domowe ciasta – „kulinarne popisy” rodziców.

Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, którą mogliśmy zorganizować dzięki wsparciu licznych przyjaciół szkoły. Słowa podziękowań kierujemy do  hojnych  sponsorów:

Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta i Gminy Skawina, Lokalnej Grupy Działania „Blisko Krakowa oraz firm: IWION-Centrum Reklamy i Poligrafii, Lajkonik Snacks, MGT corp., Pracownia Analityczna Magdaleny Szelągowskiej, Rzepisko Sp. z o.o. –Dystrubucja Materiałów Budowlanych, Przeciębiorstwo ZIBI II J. Morawski, G. Adamus, Stalco Sp. z o.o. S.K.A., Plastuś S.C. -Krzysztof Węgrzyniak i Jarosław Lisowski, Koliber-sklep kosmetyczny p. Renaty Karczewskiej, Delikatesy Centrum, FHU Ola p. Michał Opyrchał, ZPM Odyn p. Zofia Ziaja i p. Maciej Babczyński, Piekarnia S.C Józef Dąbrowski, Monika Dąbrowska, a także pani Annie Wąsowicz, pani Edycie Wańda , pani Agacie Pagacz, pani Annie  Krawczyk, pani Agnieszce  Kierzkowskiej, państwu Monice i Januszowi Świerczek, panu Filipowi Lesiakowi.

Liczymy, że wkrótce dzięki ich wsparciu, a także ogromnemu zaangażowaniu rodziców i pracowników szkoły spotkamy się na kolejnej, rodzinnej zabawie.

Violetta Kaszuba,   Karolina Tyrała

Zobacz zdjęcia w galerii.

Możliwość komentowania Zdrowe powitanie jesieni – piknik szkolny w „Dwójce” została wyłączona.