Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Osiągnięcia 2015/2016

 

 

 

CZERWIEC

7 SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ NOBLISTÓW

8 czerwca 2016 r. w Gimnazjum nr 1 w Skawinie odbył się gminny konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów. Występy zakończyły się sukcesem! Uczeń klasy 5d Krzysztof Trela zajął 3 miejsce, a Kacper Szczurek z klasy 5a stanął na drugim miejscu podium!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

……………………………………………………………………..

7 czerwca uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie fotograficznym pod hasłem „ Świat owadów”, który był organizowany przez SP Rzozów. Wyróżnieni uczniowie to:

Alicja Kawecka   kl. 5d
Nikodem Lesiak   kl.5b
Amelia Byrgiel   kl.6e

 ………………………………………………………………………

MAJ

31.05 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „ Tajemnice ciała człowieka”. Szkołę reprezentowało trzech uczniów: Mateusz Bularz z kl. 6a, Gerard Gajda z kl.5c oraz Eryk Kierkowski z kl.5b.

III miejsce      Gerard Gajda
 wyróżnienie   Mateusz Bularz.

………………………………………………………………………

W tym roku szkolnym duża grupa uczniów wzięła udział w Szkolnym Konkursie Matematyczny „ Rachmistrz Dwójki”.

Oto najlepsi uczniowie szkole: 

Klasa 4

  1. Patrycja Konieczna kl. 4d
    Robert Ostafin kl. 4d
  2. Kamila Woźniczka 4a
  3. Maja Sułdecka 4b
    Bartłomiej Rokicki 4b

Klasa 5 

  1. Olga Sierpowska
    Marcin Struglaski
  2. Sebastian Szklarski
    Milena Krupnik
    Jakub Boksa
  3. Dawia Byczek
    Karol Klimek
    Tadeusz Zemeła

Klasa 6

  1. Dawid Janeczek
  2. Oskar Racułt
    Maciej Jastrzębski
    Jakub Martyniak
  3. Mateusz Bularz
    Wiktoria Zajda

………………………………………………………………………

Sukcesy w Ogólnopolskim  Konkursie  Nauk Przyrodniczych  „ŚWIETLIK” –2016

KLASY 1-3

KL.  IMIĘ I NAZWISKO                      NAGRODA

1D   Antonina Kołaczyk                 nagroda główna

1C  Zuzanna Skowrońska           nagroda
2B  Jagoda Kopieć                        nagroda
2E  Wojciech Burnat                     nagroda
2F  Nikola Lasoń                            nagroda

1D  Antonina Czerniawska            wyróżnienie
1F   Paweł Figuła                             wyróżnienie
1D  Wiktoria Konieczna                 wyróżnienie
1D  Zuzanna Kotula                        wyróżnienie
1C  Amelia Krupnik                         wyróżnienie
1F  Wanda Laskowska                   wyróżnienie
1F  Bartłomiej Malinowski             wyróżnienie
1D  Anna Pyzik                                 wyróżnienie
1F  Natalia Sieprawska                  wyróżnienie
1C  Martyna Zabiegło                     wyróżnienie

2A  Aleksander Berdzik                    wyróżnienie
2C  Franciszek Maślanka                 wyróżnienie
2C Emilia Trela                                   wyróżnienie

3C  Hubert Czeremuga                  wyróżnienie
3C  Maksymilian Kopciuch           wyróżnienie
3E  Gabriela Król                             wyróżnienie
3C  Antoni Magiera                        wyróżnienie
3E  Michał Maślanka                      wyróżnienie
3C Marcin Mollo                             wyróżnienie
3A  Arkadiusz Paluch                     wyróżnienie
3A  Karol Sulima                            wyróżnienie
3D  Martyna Szymkowiak             wyróżnienie

KLASY IV-VI 

5A  Olga Sierpowska               nagroda
5A  Tadeusz Zemeła                 nagroda
5C  Gerard Gajda                      nagroda
4D  Jan Kopieć                                   wyróżnienie
4A  Kamila Woźniczka                      wyróżnienie
5A  Marcin Strugalski                        wyróżnienie
6A Zuzanna Moskała                        wyróżnienie
6D  Oskar Racułt                                wyróżnienie

………………………………………………………………………

Gererd Gajda z klasy 5 c został laureatem  Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy niegasnącego zapału w zdobywaniu wiedzy.

 ………………………………………………………………………

KWIECIEŃ

Gminna Olimpiada Języka Angielskiego – III miejsce zdobył Maksymilian Milc (6c),zaś wyróżnienie Klaudia Borówka (6c)

Gminny konkurs plastyczny – „Cała jesteś w skowronkach” – II miejsce zdobyła uczennica kl. VI e Julia Klakla.

………………………………………………………………………

Gminny konkurs językowo-czytelniczy „Siostrzeniec czarodzieja” C.S.Lewisa, zorganizowany przez Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Skawinie ex aequo II miejsce zajęli:

  • Klaudia Borówka (6c),
  • Julia Klakla (6e)
  • Gerard Gajda (5c)

………………………………………………………………………

Ogólnopolski konkurs internetowy Maks Matematyczny, w którym uczestniczyło dwóch uczniów Michał Maślanka z klasy 3e oraz Marcin Strugalski z klasy 5a. Obydwaj uczniowie mieli zapewniony udział w konkursie w ramach zdobytej nagrody w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny.

  • Marcin Strugalski I miejsce w województwie oraz IV w kraju w swojej kategorii wiekowej
  • Michał Maślanka -32 miejsce w województwie

………………………………………………………………………

LUTY

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny – Gerard Gajda z kl. 5c przeszedł  do finału osiągając wynik 85%. 

………………………………………………………………………

dypom (1)

Dnia 16.02.2016 w Szkole Podstawowej w Zelczynie odbyły się gminneplastyczne, warsztaty profilaktyczne, na których uczniowie mieli za zadanie wykonać w ciągu 60 minut prace plastyczną – pocztówkę okolicznościową z okazji Dnia Rodziny.

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Klaudia Bargiel z kl. Va. 

………………………………………………………………………

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik”

KLASA 2

wynik bardzo dobry:

  • Krystian Garwol 2f
  • Wojciech Burnat 2e

wynik dobry:

  • Aleksander Berdzik 2a
  • Bartłomiej Strojny 2e

KLASA 3

wynik bardzo dobry:

  • Michał Maślanka 3e
  • Mateusz Strugalski 3e

wynik dobry:

  • Karol Sulima 3a

KLASY 4 – 6

wynik bardzo dobry:

  • Marcin Srugalski 5a

wynik dobry:

  • Gerard Gajda 5c
  • Tadeusz Zemeła 5a
  • Robert Ostafin 4d

 

STYCZEŃ

10.02.2016  w Gminnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 na OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ wyróżnienie otrzymała Klaudia Bargiel uczennica klasy Va. 

 

 

LISTOPAD

 

I miejsce Mai Sułdeckiej w XI Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej

………………………………………………………………………

22 listopada 2015r. odbyły się w Mielcu zawody szermiercze dla dzieci. W zawodach uczennica klasy 2b Sonia Politowicz zajęła II miejsce w kategorii wiekowej Skrzatów. Gratulujemy!

 ………………………………………………………………………

16 listopada 2015r. w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Wielkich Drogach odbył się VIII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznych. Uczniowie z 10 szkół prezentowali pieśni patriotyczne: legionowe, partyzanckie i powstańcze. 

Grand Prix zdobyła uczennica naszej szkoły Karolina Marzec z klasy 4b z kolei Maja Sułdecka w tymże samym konkursie otrzymała wyróżnienie. 

 

PAŹDZIERNIK

     15 października odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas piątych i szóstych.
Do etapu rejonowego zakwalifikowało się dwoje uczniów z klasy 6c: Klaudia Borówka oraz Maksymilian Milc

…………………………………………………………………………………………………….

WRZESIEŃ

Konkurs plastyczny ”Dbajmy o czyste powietrze, glebę i wodę” w kategorii szkół podstawowych w ramach II edycji projektu ekologicznego „Czysta Małopolska”organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie 

  • Klaudia Bargiel (5a) – laureata I miejsca w etapie wojewódzkim
  •  Klaudia Archamowicz – tytuł finalisty etapu rejonowego.

 

 

Home Dla ucznia Osiągnięcia Osiągnięcia 2015/2016