Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

formats

Niecodzienne spotkanie w Dwójce …

 

 

W piątek – 15 czerwca 2018 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Z całą społecznością szkolną spotkał się Rzecznik Praw Dziecka – pan Marek Michalak.

W imieniu uczniów i nauczycieli gościa przywitała pani dyrektor Halina Buchowska. Cytując słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, zwróciła uwagę na najważniejszy obowiązek dorosłych – dbanie o dobro dziecka, które szczęśliwe w domu i w szkole nagradza nas swym uśmiechem.

 
(więcej…)

Możliwość komentowania Niecodzienne spotkanie w Dwójce … została wyłączona.
formats

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym

 

 

20 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego na wydziale biochemii i biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z ponad 1600 uczniów tylko 20 osobom udało się sięgnąć po laury. Jeszcze raz gratulujemy Idze Kosińskiej z klasy 7c oraz Marcinowi Strugalskiemu z klasy 7a. Opiekunami merytorycznymi były p. Barbara Komenda-Zoła i Bożena Socha. Już teraz zapraszamy do udziału w konkursie  w styczniu 2019 r!

 

 

 

(więcej…)

Możliwość komentowania Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym została wyłączona.
formats

„RODZINNA, SPORTOWA NIEDZIELA”

 czyli PIKNIK W SP2

 

 

 

 

 

17 czerwca 2018 roku odbyła się plenerowa impreza na terenie SP2. Tak, organizacja pikników weszła na stałe do kalendarza naszej szkoły, toteż nie mogło go nie być także w tym roku szkolnym. Rada Rodziców wspólnie z panią dyrektor Haliną Buchowską, po kilku przesunięciach ostatecznie wyznaczyła datę pikniku na 17 czerwca, godzina 14.00.

 

(więcej…)

Możliwość komentowania „RODZINNA, SPORTOWA NIEDZIELA” została wyłączona.
formats

„Skrzydła Niepodległości”

 

Dnia 15 czerwca 2018 roku odbyła się uroczysta inauguracja projektu upamiętniającego stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.  Patronami ulicy, przy której wznosi się gmach szkoły są Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura, stąd pomysł, by motyw lotnictwa przewijał się przez cały projekt o nazwie  „Skrzydła Niepodległości”.

 

 

(więcej…)

Możliwość komentowania „Skrzydła Niepodległości” została wyłączona.
formats

Leśne zajęcia terenowe

 

 

W naszej szkole prowadzimy leśne zajęcia terenowe dla klas IV. Korzystając z pobliskiego lasu „Falbówki” i pięknej czerwcowej pogody, uczniowie tworzyli  swoje gniazda, parki narodowe dla „Lilipótów”, pokonywali nieznany teren z zamkniętymi oczami, słuchali ptaków, kosztowali leśnych malin. A przede wszystkim, taką mam nadzieję, odkryli miejsce na wspólne spacery z Rodziną. 

 

 

(więcej…)

Możliwość komentowania Leśne zajęcia terenowe została wyłączona.