Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

OSIĄGNIĘCIA 2013/2014

 

CZERWIEC

I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Pomaluj mój świat” – Kamil Józefczyk z kl. VI c

…………………………………………………………………………

KWIECIEŃ

Szkolny konkurs informatyczny na ekologiczną grafikę komputerową –  „Kartka z kalendarza – 22 kwiecień Światowy Dzień Ziemi”

I miejsce – Katarzyna Pagacz 4d

II miejsce – Marek Ostafin 6c

III miejsce – Maja Karczewska 4a

wyróżnienia: Szymon Biały, Kamil Józefczyk

………………………………………………………………………………………..

IV Ogólnopolski Konkurs Informatyczny T.I.K? – TAK  – do II etapu konkursu zakwalifikowali się:
  • Tomasz Pietrzyk 6c
  • Liwia Kapelko 6d
  • Alicja Szymanek 5c
  • Piotr Stalmach 6d

……………………………………………………………………………………………….

11.IV. 2014 na terenie Parku Miejskiego w Skawinie odbyły się zawody w bigach przełajowych.

Dziewczęta drużynowo zajęły :

1 miejsce – etap gminny
4 miejsce – etap powiatowy

Reprezentantki naszej szkoły :

KLASY IV
PIWOWARCZYK OLIWIA
MOSKAŁA ZUZANNA
ARCHAMOWICZ KLAUDIA

KLASY V
ZDUNEK ALEKSANDRA
GÓRKA DAGMARA
MORAWSKA ESTERA

KLASY VI
BARTYZEL OLIWIA
SOPICKA PATRYCJA
SAJDUK WERONIKA

Chłopcy drużynowo zajęli :

2 miejsce – etap gminny
7 miejsce – etap powiatowy

Reprezentanci naszej szkoły :

KLASY IV
PASTERNAK KONRAD
STACHYRA BARTŁOMIEJ
TOKARZ IGOR

KLASY V
ORŁOŚ WIKTOR
DOROZ DAWID
KUTEK JAKUB

KLASY VI
CHMIELARCZYK KACPER
ZAPOROWSKI PAWEŁ
MEJ DAMIAN

………………………………………………………………………………………………………………….

V Pływackie Mistrzostwa Skawiny 5.04.2014r. 

Kategoria dziewcząt 8-9 lat 12m dowolny

Alicja Pogoda                                             II miejsce
Chmielarczyk Aleksandra                         VIII miejsce
Kaczmarczyk Amelia                                XII miejsce

Kategoria chłopców 6-7 lat 12m dowolny

Oskar Zamolski                                          VII miejsce
Dominik Klimczyk                                     XIV miejsce

Kategoria chłopców 8-9 lat 12m dowolny

Adrian Bębenek                                        VI miejsce
Adrian Krawczyk                                      X miejsce
Hubert Wańda                                          XI miejsce

Kategoria dziewcząt 8-9 lat 25m dowolny

Marcelina Sałek                                        IV miejsce
Alicja Marcinkiewicz                                IX miejsce
Weronika Polus                                         XI miejsce

Kategoria dziewcząt 10-11 lat 25m dowolny

Oliwia Piwowarczyk                                I miejsce
Katarzyna Nowak                                    XIII miejsce
Beata Kołodziej                                         XV miejsce
Julia Grzyb                                               XX miejsce
Paulina Śliwa                                           XXVIII miejsce
Alicja Kawecka                                         XXIX miejsce
Wiktoria Gędzior                                      XXXVI miejsce

Kategoria dziewcząt 12-13 lat 25m dowolny

Aleksandra Zdunek                                  III miejsce
Dagmara Górka                                       XXI miejsce

Kategoria chłopców 8-9 lat

Nikodem Lesiak                                        II miejsce
Mateusz Kowalczyk                                 VI miejsce
Hubert Czeremuga                                  VIII miejsce
Piotr Garstecki                                          IX miejsce

Kategoria chłopców 10-11 lat 25m dowolny

Michał Litwa                                            I miejsce
Kamil Adaś                                                IV miejsce
Dominik Sikora                                         VIII miejsce
Maksymilian Milc                                     XI miejsce
Damian Wątor                                          XII miejsce
Krystian Boroń                                          XIII miejsce
Karol Klimek                                             XX miejsce
Jakub Bartnicki                                        XXII miejsce
Gerard Gajda                                            XXVIII miejsce

Kategoria chłopców 12-13 lat 25m dowolny

Grzegorz Kawecki                                    XIII miejsce
Patryk Archamowicz                               XVI miejsce

………………………………………………………………………………………………………..

Turniej piłki nożnej klas czwartych – Skawina IV.2014

Drużyna piłkarzy zajęła I miejsce.

ZAWODNICY :

  1. BOROŃ KRYSTIAN
  2. PASTERNAK KONRAD
  3. MORAWSKI ALBERT
  4. HAJA ARTUR
  5. MAZUR DAWID
  6. KUDŁA KAMIL
  7. OŻÓG KACPER
  8. STACHYRA BARTOSZ
  9. MARTYNIAK JAKUB
  10. WĄTOR DAMIAN
  11. KOWALCZYK MATEUSZ

…………………………………………………………………………………………………………

MARZEC

WOJEWÓDZKIE IMS W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM 20.III.2014r. w KLUSZKOWCACH

Do wojewódzkiego etapu zawodów narciarskich zakwalifikowało się 3 uczniów reprezentujących naszą szkołę zajmując następujące miejsca:

  1. KUTERMAK OLIWIA             XI MIEJSCE
  2. WÓJTOWICZ JAKUB             XII MIEJSCE
  3. WĄTOR DAMIAN                  XII MIEJSCE

…………………………………………………………………………………………………………………………..

5 marca 2014r. – szkolny konkurs ortograficzny „Mały mistrz ortografii”. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów klas III

  • I m Marcin Strugalski III a   168 pkt/169pkt
  • II m Patryk Novosel III c                 148,5 pkt
  • III m  Gerard Gajda III c                  145,5 pkt

Uczeń Marcin Strugalski będzie reprezentował naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie o tytuł „Małego mistrza ortografii 2014r.” w szkole w Pozowicach.

………………………………………………………………………………………………………………

LUTY

MAŁOPOLSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PŁYWANIU 26.02.2014r.

 etap wojewódzki-   III m-ce Sebastian Dudzik (6c) w stylu grzbietowym 50m

……………………………………………………………………………………………………………………..

28.02.2014r POWIATOWE  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja była niezwyciężona zajmując I miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej zajęli wysokie lokaty:

klasyfikacja gminna               klasyfikacja powiatowa

  • WĄTOR Damian                               I m-ce                                      I m-ce
  • KUTERMAK Oliwia                         I m-ce                                     III m-ce
  • LESIAK Nikodem                             II m-ce                                    III m-ce
  • WÓJTOWICZ Jakub                        II m-ce                                   III m-ce
  • CHMIELARCZYK Kacper              V m-ce                                   VI m-ce
  • SŁAWIŃSKA Natalia                       V m-ce                                   VIII m-ce
  • KRAWCZYK Krystian                     VI m-ce                                  VII m-ce
  • OSTAFIN Marek                                IX m-ce                                 XI m-ce
  • RAPACZ Mateusz                              X m-ce                                   XIII m-ce
  • SŁOMIANY Jakub                            XV m-ce                                XVIII m-ce
  • SZYMKOWIAK Kacper                  XVI m-ce                               XIX m-ce
  • ZWIJACZ Jakub                                XVI m-ce                               XX m-ce

 

………………………………………………………………………………………………………..

STYCZEŃ

POWIATOWE ZAWODY PŁYWACKIE  29.01.2014r.

Styl dowolny 50m:

I m-ce Jan Madej 5a
IV m-ce Aleksandra Zdunek 5a

Styl klasyczny 50m:

I m-ce Patrycja Sopicka 6c
IV m-ce Szymon Biały 6d

Styl grzbietowy 50m:

I m-ce Sebastian Dudzik 6c
II m-ce Wiktoria Wańda 5a
III m-ce Milena Krupnik 3b

Styl motylkowy 50m:

II miejsce Michał Bijan 3d
III miejsce Eryk Kierzkowski 3b

Wyżej wymienieni uczniowie awansowali do etapu wojewódzkiego.

 Sztafeta 8x50m dziewczęta:

II miejsce

Aleksandra Zdunek 5a
Beata Kołodziej 3d
Wiktoria Wańda 5a
Patrycja Sopicka 6c
Natalia Gąsior 6d
Gabriela Krupnik 3a
Milena Krupnik 3b
Wiktoria Kamińska 5c

Sztafeta 8x50m chłopcy:

III miejsce

Sebastian Dudzik 6c
Karol Klimek 3d
Michał Bijan 3d
Wojciech Świerczek 4c
Michał Litwa 3b
Tomasz Motyczyński 6d
Kamil Adaś 4c
Marek Ostafin 6d

……………………………………………………………………………………………………………………..

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2013

Uczeń klasy IIIa Marcin Strugalski został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny 2013 organizowanego przez Łowców Talentów Jersz.

Wśród uczniów klas II SP2 w Skawinie najwyższe wyniki uzyskali:

  • Mateusz Czarniewski 2c-92,5 pkt  96 miejsce w województwie, 701 w kraju
  • Kamila Woźniczka 2a -90,75 pkt 103 miejsce w województwie, 766 w kraju
  • Robert Ostafin 2d – 90 pkt 107 miejsce w województwie, 785 w kraju
  • Patrycja Konieczna 2d – 85 pkt 137 miejsce w województwie, 1013 w kraju
  • Maja Sułdecka 2b – 83,75 pkt 144 miejsce w województwie, 1075 w kraju

Wśród uczniów klas III SP2 w Skawinie najwyższe wyniki uzyskali:

  • Marcin Strugalski kl. 3a – 130 pkt 3 miejsce w województwie, 8 w kraju
  • Karol Klimek 3d – 88 pkt 33 miejsce w województwie, 285 w kraju
  • Daria Kotula 3d – 68 pkt 148 miejsce w województwie, 1186 w kraju
  • Olga Sierpowska 3a – 67,75 pkt 151 miejsce w województwie, 1206 w kraju
  • Katarzyna Żółkiewicz 3b–64,5 pkt 194 miejsce w województwie, 1578 w kraju

14 stycznia odbyły się finały etapu gminnego zawodów mini-siatkówki dziewcząt.
Nasza drużyna w składzie:

  • Patrycja Sopicka 6c
  • Wiktoria Strączek 6c
  • Aleksandra Zdunek 5a
  • Weronika Sajduk 6a
  • Agata Dąbrowska 6a
  • Zuzanna Soczówka 6a
  • Natalia Wygoda 6a
  • Michalina Buksik 6c
  • Iga Wilimberg 6c
  • Natalia Kowalik 5d
  • Oliwia Bartyzel 6d
  • Wiktoria Pasternak 6a
  • Klaudia Węglarz 6a

zdobyła I miejsce w gminie jednocześnie awansując do etapu powiatowego.

Patrycji Sopickiej z klasy 6c, otrzymała tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju.


16 stycznia w  turnieju koszykówki dziewcząt, reprezentacja naszej szkoły zdobyła III miejsce w gminie.

Naszą szkołę reprezentowały:

  • Wiktoria Strączek,
  • Patrycja Sopicka,
  • Zuzanna Karczewska,
  • Oliwia Bartyzel,
  • Wiktoria Pomietło,
  • Aleksandra Droździewicz,
  • Michalina Buksik,
  • Iga Wilimberg,
  • Oliwia Kutermak,
  • Kaja Palka,
  • Justyna Kawałko
  • Julia Janik.

Najlepsze wyniki wśród uczniów naszej szkoły w VIII edycji Konkursu Informatycznego „BÓBR” uzyskali:

W kategorii Skrzat:

  • Marcin Strugalski 3a             85,75 pkt.
  • Karol Klimek 3d                      73,50 pkt.
  • Jakub Bartnicki 3c                 68,75 pkt.

W kategorii Beniamin:

  • Marek Ostafin 6d                     92,50 pkt.
  • Grzegorz Kawecki 5d              86,25 pkt.
  • Piotr Sowa 6a                          85,75 pkt.

Marcin Strugalski (3a) – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pingwin 2013

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV. Marcin uzyskał maksymalną ilość punktów, wszystkie zadania wykonał prawidłowo.

Gratulujemy


08.01.2014 Powiatowe Zawody Szachowe w ramach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej,

  • Rusnak Anna   5d             m-ce VII
  • Bazan Iwona    5d            m-ce VIII
  • Bazan Jan       5d             m-ce V
  • Bazan Jacek    6a             m-ce X

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do Gminnej Olimpiady Języka Angielskiego:

  • Marek Ostafin 6d
  • Liwia Kapelko 6d
  • Piotr Stalmach 6d
  • Wiktor Gajewski 6d
  • Patrycja Sopicka 6c
  • Łopata Michał 6b
  • Karczewska Zuzanna 6c
  • Wójtowicz Jakub 6b


GRUDZIEŃ

Gminny turniej tenisa stołowego:

III miejsce – Jakub Bartnicki – IIIc
V miejsce  – Szymon Biały – VId
VI miejsce – Mateusz Faska – 4a

Chłopcy awansowali do Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.



LISTOPAD

Szkolny konkurs recytatorski klas IV – VI  Moja ojczyzna

1 miejsce ex aequo –

  • Maria Sowa 4b
  • Iga Juraszczyk 4e
  • Jakub Jurczyk 4d

wyróżnienie Iza Kucharz 6 d

Szkolny konkurs plastyczny klas I – III Laurka dla mojej ojczyzny

1 miejsce – Klaudia Bargiel 3a
2 miejsce – Nikodem Lesiak i Magdalena Gościniak 3b
3 miejsce – Piotr Garstecki 2b

klas IV – VI Plakat na Święto Niepodległości

1 miejsce – Kamil Józefczyk 6c
2 miejsce – Szymon Biały 6d
3 miejsce – Maja Karczewska 4a


Paweł Sowa z kl. 6a – finalista etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego. Zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego.


21 listopada 2013r. odbył się szkolny etap konkursu „Krakowska Matematyka”. Wzięło w nim udział 23 uczniów z klas czwartych, 10 uczniów z klas piątych i 15 uczniów z klas szóstych. Do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 14 marca 2014r. zakwalifikowało się czterech uczniów. Są to:

  • Jakub Martyniak z kl. 4b,
  • Grzegorz Kawecki z kl. 5d,
  • Adam Sarnek z kl. 6a
  • Sebastian Dudzik z kl. 6c.

27 listopada w hali CKIS w Skawinie rozegrany został Gminny Turniej Szachowy. Do finału powiatowego awansowali.

W kategorii dziewcząt:

  • Rusnak Anna   I miejsce
  • Bazan Iwona    II miejsce

W kategorii chłopców:

  • Bazan Jan         I miejsce
  • Bazan Jacek     IV miejsce
  • Kierzkowski Eryk V miejsce

20 listopada 2013r. – VI edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

  • Igor Frączek z kl. 6b otrzymał Grand Prix konkursu za wspaniałe wykonanie pieśni „Orlątko”,
  • Julii Krzywoń z kl. 5b I wyróżnienie za pieśń „Nie masz nad żołnierza

14 listopada 2013r. – w Mini-Siatkówce Dziewcząt  drużyna z naszej szkoły odniosły ogromny sukces zwyciężając z drużynami z Kopanki, Krzęcina i Radziszowa. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze z wynikiem 2:0 awansując do finałów, które odbędą się 14 stycznia 2014r.



PAŹDZIERNIK

 

3.10.2013r. – w Powiatowych Biegach Przełajowych

  • Oliwia Bartyzel zdobyła II miejsce w kategorii klas szóstych,
  • Wiktor Orłoś zajął V miejsce w kategorii klas piątych.

7.10.2013 r. – I miejsce chłopców w gminie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Halowa Piłka Nożna chłopców i dziewcząt.

Skład drużyny: Jakub Słomiany, Michał Stańdo, Wiktor Orłoś, Doroz Dominik, Damian Mej, Gabriel Jaworski, Czopek Wiktor, Madej Jan, Piotr Sowa i Szymon Biały


25.10.2013r. – W Słomnikach odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Chłopców. Drużyna naszej szkoły zdobyła V miejsce. 

Home Dla ucznia Osiągnięcia OSIĄGNIĘCIA 2013/2014