Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Osiągnięcia

 

2017/2018

 

MAJ

 

 Wyniki  VIII Edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Ekologicznego:
Marcin Strugalski kl. 7a –  laureat
Iga Kosińska kl. 7c – laureat
Emilia Pawłowska kl. 7c – finalistka
Tadeusz Zemeła kl. 7a – finalista
Serdecznie gratulujemy.

kres

 

KWIECIEŃ

Tytuł FINALISTY Małopolskiego Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego otrzymali:
Katarzyna Żółkiewicz 7b
Stanisław Politowicz 7b 

 

kres

 

Alicja Kawecka z kl. 7c zdobyła tytuł LAUREATA Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego – Z Dobrą Nowiną przez życie, z ewangelii św. Jana.

 

kres

LUTY

 

Katarzyna Żółkiewicz i Stanisław Politowicz z klasy 7b zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.  Gratulujemy!

kres

 

 

STYCZEŃ

11 stycznia odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. Przystąpiło do niego dziewięciu uczniów z czego czterech zakwalifikowało się do etapu finałowego:

Marcin Strugalski 7a
Iga Kosińska 7c
Emilia Pawłowska 7c
Tadeusz Zemeła 7a

kres

NASZE SUKCESY W PŁYWANIU!

     

       26.01.2018r w Skawinie na basenie „Camena” odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci  i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Pływaniu. Nasza szkoła zgłosiła liczną ekipę zawodników indywidualnych oraz sztafety dziewcząt i chłopców. Dzieci  klas I-III startowały na dystansie 25m, a klas IV-VII 50m.

Wszyscy spisali się wspaniale! Oto nasze wyniki:

Rocznik 2008-2010

Dziewczęta                                                                                     Chłopcy

Styl dowolny:             I m. Amelia Krzyszkowska             IV m. Franciszek Kowalik
                                  II m. Wanda Laskowska
                                  VIII m. Anastazja Wąsiołek

Styl grzbietowy:         I m. Zofia Bednarz                           III m. Filip Chrenowski
                                   IV m. Zuzanna Wącław
                                   VI m. Natalia Sieprawska

Styl klasyczny:           III m. Tatiana Krupnik
                                   IV m. Klaudia Sączek          

Styl motylkowy:         I m. Antonina Kołaczyk

 

Rocznik 2005-2007

Dziewczęta                                                                                Chłopcy

Styl dowolny:             III m. Alicja Marcinkiewicz                 I m. Nikodem Lesiak
                                    V m. Weronika Polus                              XII m. Karol Sulima
                                    X m. Gabriela Król                                 XVII m. Mikołaj Warias

Styl grzbietowy:         I m. Wiktoria Mróz                          II m. Piotr Garstecki
                                   
II m. Maja Sierpowska                    IV m. Oskar Zamolski

IV m. Natalia Sroka                                                              V m. Hubert Czeremuga

Styl klasyczny:           IX m. Marianna Lelek                         III m. Adrian Bębenek
                                    X m. Paulina Młodzik                        IX m. Wiktor Tomasik (dysk)

Styl motylkowy:         I m. Aleksandra Marciniak             V m. Jan Kopieć

Roczniki 2004-2002

Chłopcy

Styl dowolny:             VI m. Szymon Fuiano
                                    XI m. Dariusz Kopp

Styl motylkowy:         II m. Michał Bijan

 

Sztafeta Dziewcząt I m.

Sztafeta Chłopców III m.

Zawodnicy z miejsc I-III i sztafeta dziewcząt wywalczyli awans na zawody wojewódzkie!

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY!!!

 

kres

 

 

     29.01.2018r. w Hali CKiS w Skawinie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w minikoszykówce dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI i po zaciętej, sportowej walce wywalczyły III miejsce.

 

    Puchar zdobyły:
Byczek Maja
Konieczny Patrycja
Kudlik Zuzanna
Magdalena Małek
Marzec Karolina
Mej Gabriela
Młodzik Paulina
Pąchalska Anna
Sermet  Alicja
Sułdecka Maja

 

 

 

 

Beata Zwada

kres

7 stycznia w hali CKiS w Skawinie odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt.
Drużyna koszykówki dziewcząt klas 7 naszej szkoły rywalizowała po raz pierwszy z koleżankami z gimnazjów.
Nasze koszykarki po zaciętej walce w zdobywaniu koszy zajęły 4 miejsce.

Puchar w koszykówce wywalczyły:

1 Bajorek Emilia                                               
2 Bargiel Klaudia
3 Birówka Oliwia
4 Kochana Alicja
5 Kołodziej Beata
6 Kotula Daria
7 Radłowska Natalia 
8 Sikora Barbara
9 Wołoch Julia                               
10 Żółkiewicz Katarzyna                 

 

 

 

kres

 

GRUDZIEŃ

 

XII edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr organizowanego w Polsce przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 

Michał Maślanka (kl. 5e) – III miejsce
Sebastian Dziura (kl. 3b) – wyróżnienie

 

kres

 

30 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu „Krakowska Matematyka”. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:
Wojciech Burnat 4d,
Bartłomiej Strojny 4d,
Karol Sulima 5a,
Michał Maślanka 5e
Kamila Woźniczka 6a.

 

kres

LISTOPAD

 

24 listopada 2017r. odbył się szkolny etap „Małopolskiego Konkursu Matematycznego”. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Tadeusz Zemeła z kl. 7a,
Marcin Strugalski z kl. 7a
Patrycja Konieczna z kl. 6d.

 

kres

W dniu 19 października 2017r. 20 uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu Maks Matematyczny. W ciągu 60 minut uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z internetowymi grami matematycznymi Kwadrat i Karuzela.  Wielkie sukcesy naszych uczniów:
Jan Kopieć (kl. 6d) –  I miejsce w województwie i jednocześnie III w kraju 
Michał Maślanka (kl. 5e) – I miejsce w województwie
Mateusz Strugarski (kl. 5e) –  VI miejsce w województwie 
Krystian Garwol (kl. 4e) – VIII miejsce w województwie.

 

kres

 

17 listopada 2017r, miał miejsce etap szkolny Kuratoryjnego Konkursu Biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”, W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 13 uczniów z klas 5, 6 i 7.

Gałaś Hieronim          5a
Fitrzyk Jakub              5a
Szymanek Emilia        5e
Sułdecka Maja            6b
Kaczmarczyk Amelia 6d
Konieczna Patrycja    6d
Kopeć Jan                   6d
Kudlik Zuzanna         6d
Strugalski Marcin       7a
Zemeła Tadeusz         7a
Kawecka Alicja          7c
Klimek Karol              7c
Kołodziej Beata         7c

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu.

 

kres

 

Dn. 08.11.2017r. odbyły się w Skawinie Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym – starty indywidualne. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klas V, VI i VII.

Wielkim sukcesem zakończył się start chłopców z klasy VI D:
Robert Ostafin – I miejsce
Adrian Krawczyk – II miejsce w Igrzyskach Dzieci i awansowali do etapu powiatowego!
Wywalczyli również II m. i awans do dalszych rozgrywek, jako drużyna.

Pozostali chłopcy zajęli odpowiednio:
Karol Klimek, kl.VII C – 8 m.
Szymon Fuiano, Dariusz Kopp, Dawid Mazur z kl.VII C – 17-24 m.  

W startach dziewcząt również odnieśliśmy sukcesy!
Paulina Młodzik z kl. VI D – III miejsce w Igrzyskach Dzieci i awans do etapu powiatowego!
Karolina Marzec, kl.VI B – 7 miejsce
Sandra Siwek, kl.VI D – 9 miejsce.
Dziewczęta, jako drużyna z II m. również wywalczyły awans do dalszych rozgrywek!

 

 

 

 

 

 

 

kres

13 listopada 2017r. odbyły się powiatowe zawody – SZACHY DRUŻYNOWE.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny:

Igrzyska Młodzieży Szkolnej
(roczniki 2002-2004)

1. Iga Kosińska
2. Tadeusz Zemeła
3. Dariusz Kopp
4. Jakub Boksa

VIII miejsce

Igrzyska Dzieci
(roczniki 2005 i młodsi)

1. Jagoda Stolarska
2. Julian Wąsowicz
3. Benedykt Wąsowicz
4.  Jan Kopieć

VI miejsce

 

 

 kres

 

WRZESIEŃ

28 września 2017r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Powiatu Krakowskiego Szkół Podstawowych.

Reprezentacja dziewcząt  naszej szkoły w kategorii młodszej– IGRZYSK DZIECI  zdobyła w klasyfikacji :

Gminnej –  II miejsce
Powiatowej –   V miejsce

Sztafetę  dziewcząt w biegu na 800m reprezentowały:

  1. Byczek Maja
  2. Janda Wiktoria
  3. Jastrzębska Anna
  4. Krupnik Anna
  5. Mej Gabriela
  6. Młodzik Paulina
  7. Pachel Alicja
  8. Sierpowska Maja
  9. Sroka Natalia
  10. Strojny Barbara
  11. Szuman Justyna

W kategorii starszej –IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ zdobyła w klasyfikacji :

Gminnej  – II miejsce
Powiatowej  – VIII miejsce

Sztafetę  dziewcząt w biegu na 800m reprezentowały:

  1. Bajorek Emilia
  2. Bargiel Klaudia
  3. Birówka Oliwia
  4. Kochana Alicja
  5. Kołodziej Beata
  6. Kosińska Iga
  7. Kotula Daria
  8. Krupnik Gabriela
  9. Majka Julia
  10. Sikora Barbara
  11. Wołoch Julia

Reprezentacja chłopców naszej szkoły w kategorii młodszej– IGRZYSK DZIECI  zdobyła w klasyfikacji :

 Gminnej –  II miejsce
Powiatowej –  IV miejsce

Sztafetę  chłopców  w biegu na 1000m reprezentowali:

  1. Garstecki Piotr
  2. Gil Jakub
  3. Klimas Kacper
  4. Płoch Wojciech
  5. Sroka Eryk
  6. Strojny Bartłomiej
  7. Sznajder Oliwier
  8. Wąsowicz Benedykt
  9. Wyzgał Łukasz
  10. Zaremba Bartłomiej
  11. Zwijacz Szymon

W kategorii starszej –IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ zdobyła w klasyfikacji :

Gminnej  – II miejsce
Powiatowej  –  IX miejsce

 Sztafetę  chłopców  w biegu na 1000m reprezentowali:

  1. Bijan Michał
  2. Droździewicz Kamil
  3. Fuijano Szymon
  4. Klimek Karol
  5. Kopp Dariusz
  6. Mazur Dawid
  7. Mydlarski Norbert
  8. Sikora Dominik
  9. Warszawski Adrian
  10. Kwaśny Dawid

Wszystkim  uczestnikom Biegów Sztafetowych   GRATULUJEMY!!!!

…………………………………………………………………………………………………….

 



OSIĄGNIĘCIA 2016/2017

OSIĄGNIĘCIA 2015/2016

   OSIĄGNIĘCIA 2014/2015

OSIĄGNIĘCIA 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA 2012/2013

 

 

 

 

 

 

Home Dla ucznia Osiągnięcia