Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kazimierza Wielkiego w Skawinie

Osiągnięcia 2014/2015

 

MAJ

29 maja 2015r w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie odbył się Konkurs Głośnego Czytani w Języku Angielskim – Read Loud Contest.  Udział wzięły 2-osobowe reprezentacje zgłoszonych szkół.
Uczniowie naszej Szkoły  odnieśli znaczący sukces, zajmując czołowe pozycje:
I miejsce  – Dominika Sikorska – kl. 6d
II miejsce – Gerard Gajda – kl. 4c

…………………………………………………………………………………………………….

28 maja 2015r. odbyła się w naszej szkole 8 Edycja Gminnego Konkursu Regionalnego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie.

Udział wzięło 6 szkół z terenu miasta i gminy Skawina:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
  • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance
  • Szkoła Podstawowa w Krzęcinie
  • Szkoła Podstawowa w Rzozowie
  • Szkoła Podstawowa w Zelczynie

 

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6 d – Karolina Abramska i Anna Apostoł.

Zajęliśmy 4 miejsce.

…………………………………………………………………………………………………….

26.05.2015 w SP1 odbył się wielki finał konkursu plastycznego pt. „Na deszcz i pogodę. Prace przygotowane przez uczennice naszej szkoły wywarły duże wrażenie na członkach jury. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica kl. IV d Klaudia Bargiel, a III miejsce zdobyły Nikola Mazgaj z kl. V d i Amelia Byrgiel z kl. V e. Gratulujemy.

…………………………………………………………………………………………………….

23.04.2015 odbył się finał V Edycji Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI.

Laureatami  konkursu zostali dwaj uczniowie:
Michał Lelek (6a)
Igor Witkowski (6a)

Uroczysta Gala Rozdania Nagród odbędzie się w dniu 19 czerwca 2015 r. o godz. 10:30 w sali P.1.1. Kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ul. Gronostajowej 7.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie http://www.sp62krk.nazwa.pl/index.php/konkursekologiczy

…………………………………………………………………………………………………….

Został rozstrzygnięty szkolny cykliczny konkurs regionalny pod hasłem:

„Czy znasz historię swojego miasta?”

W konkursie wzięło udział ośmioro uczniów z klas II – VI.
I miejsce zajął Jakub Fitrzyk z klasy 2 a – 31pkt.
II miejsce zajęli Klaudia Bargiel z klasy 4 a oraz Jakub Bartnicki z klasy 4 c – 28pkt

Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

…………………………………………………………………………………………………….

Wyniki uczniów startujących w VIII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

Imię

Nazwisko

Klasa

Liczba pkt

Nagroda

Wojciech

Burnat

1

67

nagroda

Mateusz

Daszkiewicz

1

59

wyróżnienie

Jakub

Dymanus

1

62

wyróżnienie

Krystian

Garwol

1

57

wyróżnienie

Kacper

Karaś

1

54

wyróżnienie

Emilia

Korniak

1

59

wyróżnienie

Nikola

Lasoń

1

62

wyróżnienie

Marianna

Lelek

1

59

wyróżnienie

Michał

Stalmach

1

64

nagroda

Jagoda

Stolarska

1

56

wyróżnienie

Bartłomiej

Strojny

1

55

wyróżnienie

Bartłomiej

Zaremba

1

58

wyróżnienie

Kamil

Zaremba – Śmietański

1

58

wyróżnienie

Antoni

Zemła

1

57

wyróżnienie

Hubert

Czeremuga

2

72

nagroda główna

Michał

Maślanka

2

72

nagroda główna

Nina

Polaszek

2

63

wyróżnienie

Adam

Rosek

2

62

wyróżnienie

Mateusz

Strugalski

2

55

wyróżnienie

Karol

Sulima

2

64

nagroda

Zuzanna

Kudlik

3

95,67

wyróżnienie

Wojciech

Płoch

3

100

wyróżnienie

Gerard

Gajda

4

118,33

nagroda

Olga

Sierpowska

4

109,33

wyróżnienie

Dominik

Sikora

4

98,33

wyróżnienie

Marcin

Strugalski

4

113,33

wyróżnienie

Tadeusz

Zemeła

4

99,67

wyróżnienie

Damian

Dudkiewicz

6

123

wyróżnienie

Grzegorz

Kawecki

6

130,67

wyróżnienie

Michał

Lelek

6

136

wyróżnienie

Maciej

Mroczkowski

6

127

wyróżnienie

Alicja

Szymanek

6

120

wyróżnienie

 

Progi punktowe konkursu dostępne na stornie: www.swietlik.edu.pl

…………………………………………………………………………………………………….

Wyniki konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2015” przedstawiają się następująco:

 

W kategorii Żaczek – klasa 2:
Sulima Karol 2a          – wynik bardzo dobry
Maślanka Michał 2e  – wyróżniony
Czeremuga Hubert 2c – wyróżniony
Kapelko Eryk 2d          – wyróżniony

W kategorii Maluch – klasa 3:
Woźniczka Kamila 3a – wyróżniona
Konieczna Patrycja 3d – wyróżniona
Sułdecka Maja 3b       – wyróżniona

W kategorii Maluch – klasa 4:
Zemeła Tadeusz 4a    – wyróżniony
Gajda Gerard 4c         – wyróżniony
Sierpowska Olga 4a   – wyróżniona
Strugalski Marcin 4a – wyróżniony
Kierzkowski Eryk 4b    – wyróżniony

W kategorii Beniamin – klasa 5:
Jastrzębski Maciej 5c             – wyróżniony

W kategorii Beniamin – klasa 6:
Słomiany Jakub 6b      – wyróżniony

 

…………………………………………………………………………………………………….

KWIECIEŃ

Dnia 9 kwietnia w Gimnazjum nr1 w Skawinie odbył się Gminny Konkurs Kulturoznawczy, w którym wzięli udział uczniowie: Anna Apostoł (kl. 6d), Aleksandra Zdunek (kl. 6a), Maciej Mroczkowski (kl. 6d) oraz Michał Lelek ((kl.6a).  Nasza wspaniała „Dwójkowa Czwórka” zmierzyła się z drużyną ze Szkoły Podstawowej nr1. Po zaciętej wiedzowej potyczce „dwójka” kolejny raz zdobyła laury – I zaszczytne miejsce.

…………………………………………………………………………………………………….

Wyniki IX Konkursu Informatycznego Bóbr. Niestety w roku bieżącym wśród laureatów nie ma uczniów naszej szkoły.

W oficjalnych wynikach IX Konkursu Informatycznego Bóbr przyjęto następujące progi punktowe:

Skrzat – klasy I-III:

  • I miejsce – 120 punktów
  • II miejsce – 110.00 – 119.75 punktów
  • III miejsce – 100.00 – 109.75 punktów
  • Wyróżnienie – 95.00 – 99.75 punktów

Najwyższe wyniki wśród uczniów naszej szkoły z 21 biorących udział w tej kategorii uzyskali:

Michał Kwak (3c)                             80.00
Mateusz Czarniewski (3c)             75,00
Karol Sulima (2a)                            75,00
Mateusz Sala (3a)                            75,00
Maja Sułdecka (3b)                         70,50
Robert Ostafin (3d)                         70,00
Mateusz Strugalski (2e)                 67,50
Paulina Młodzik (3                           66,25
Patrycja Konieczna (3d)                66,25
Michał Maślanka (2e)                     66,25

Beniamin – klasy IV-VI:

  • I miejsce – 120 punktów
  • II miejsce – 110,25 – 119,75 punktów
  • III miejsce – 105,25 – 110,00 punktów
  • Wyróżnienie – 100,00 – 105,00 punktów

Najwyższe wyniki wśród uczniów naszej szkoły z 19 biorących udział w tej kategorii uzyskali:

Zuzanna Moskała (5a)                   93,75
Piotr Kmita (6a)                               91,25
Michał Lelek (6a)                            85,00
Jakub Słomiany (6b)                      83,75
Grzegorz Kawecki (6d)                  83,75
Oskar Racułt (5d)                            81,00
Tadeusz Zemeła (4a)                      77,50
Jakub Zwijacz (6b)                          75,00
Karol Klimek (4d)                            68,75
Jakub Bartnicki (4c)                       68,25

 

…………………………………………………………………………………………………….

MARZEC

Klaudia Borówka, jako jedyna w gminie,  została finalistką Małopolskiego Konkursu Kuratoryjnego  z języka angielskiego.

…………………………………………………………………………………………………….

Dnia 22.01.2015r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się II etap XI edycji Gminnego Konkursu Polonistycznego. Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowały się:Julia Krzywoń z kl. VIb, Alicja Szymanek z kl. VIc oraz Dominika Spólnik z kl. VId.

…………………………………………………………………………………………………….

05.03.2015r komisja konkursowa ogłosiła wyniki II etapu. Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: D. Spólnik z kl. VId oraz A. Szymanek z kl. VIc. Gratulujemy sukcesu!

…………………………………………………………………………………………………….

STYCZEŃ

14. 01. 2015 odbył się V Konkurs Ekologiczny. Spośród 2148 uczniów wyłoniono 73 finalistów.

Do etapu finałowego zakwalifikowali się:
     Michał Lelek (6a)
     Igor Witkowski (6a)
     Michał Jaracz (6b)
     Spólnik Dominika (6d)

Finał odbędzie się 23 kwietnia. Trzymamy kciuki!

…………………………………………………………………………………………………….

27.01.2015 w CKiS odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 92 uczestników. II miejsce i srebrny medal  oraz awans do rejonu wywalczył uczeń klasy IV c Jakub Bartnicki.  Kuba będzie nas reprezentował 4.04. 2015 w zawodach rejonowych w Wieliczce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym turnieju.

…………………………………………………………………………………………………….

Gminny Turniej Szachowy IMS  – 19 stycznia 2015r. odbyły się zawody szachowe zorganizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W siedmiu rundach szachiści z naszej szkoły wywalczyli następujące miejsca:

III            Jan Bazan
IV           Benedykt Wąsowicz
X             Michał Litwa
XI            Anna Rusnak
XII          Eryk Kierzkowski
XIII         Norbert Mej
XIV         Maksymilian Ożóg
XVII       Dariusz Kopp
XIX         Iwona Bazan
XX          Julian Wąsowicz
XII          Jan Kopieć
XIII         Mateusz Bularz
XVI         Gerard Gajda
XXVIII   Katarzyna Gasz

Do etapu powiatowego awansowali: Jan Bazan, Benedykt Wąsowicz, Anna Rusnak, Iwona Bazan i Katarzyna Gasz.

 

…………………………………………………………………………………………………….

9.01.2015 odbyły się gminne zawody Ligi Szkolnej 2014/2015 w tenisie  stołowym.Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów i jedna uczennica. Najlepszy okazał sięJakub Bartnicki z klasy IVc, który pokonał wszystkich przeciwników i wywalczył złoty medal.

…………………………………………………………………………………………………….

13 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Rzozowie odbył się finał IV edycji Przyrodniczego Konkursu Fotograficznego – „Paprocie, mchy, porosty”

    • Kacper Szymkowiak (6a) – II miejsce,
    • Łucja Ormaniec (5c) – III miejsce,
    • Emilia Hyszko (1d) – wyróżnienie

…………………………………………………………………………………………………….

LISTOPAD

Konkursy kuratoryjne – do etapu rejonowego zakwalifikowali się

Konkurs matematyczny

  • Aleksandra Zdunek (6a),
  • Jan Bazan ( 6d)
  • Jakub Zwijacz  (6b).

Konkurs humanistyczny

  • Dominika Spólnik (6d),

Konkurs biblijny  

  • Alicja Szymanek (6c).

Konkurs – j. angielski

  • Klaudia Borówka 5c oraz Dominika Sikorska – 6d

…………………………………………………………………………………………………….

Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Wielkich Drogach

  • Julia Krzywoń („Warszawskie dzieci”) –  nagroda Grand Prix
  • Natalia Gościniak („Dziewczyna z granatem”) –  III miejsce

…………………………………………………………………………………………………….

5.XI. 2014r. odbyły się gminne zawody  mini-koszykówki  dziewcząt. Drużyna dziewcząt  z naszej szkoły  zajęła I miejsce i awansowała do etapu powiatowego.

Skład zwycięskiej drużyny:

Zaremba Zuzanna
Morawska Estera
Zdunek Aleksandra
Górka Dagmara
Styrylska Wiktoria
Gościniak Natalia
Spólnik  Dominika
Sikorska Dominika
Kowalik Natalia
Rusnak Anna
Apostoł Anna
Styrylska Anna
Wańda Wiktoria

…………………………………………………………………………………………………….

4 listopada drużyna chłopców i dziewcząt naszej szkoły wzięła udział w turnieju koszykówki „Zgrajmy się” organizowanym przez Szkolny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie.

Nasi sportowcy zajęli 3 miejsce.

…………………………………………………………………………………………………….

PAŹDZIERNIK

16.10 2014r uczennice z klas IV-VI wzięły udział w  gminnych zawodach piłki nożnej. Drużyna piłkarska dziewcząt z naszej szkoły w etapie gminnym wywalczyła IV miejsce.

Oto medalowe piłkarki:

Żelichowska Jolanta
Antosiewicz Oliwia
Morawska Estera
Styrylska Wiktoria
Sadowa Justyna
Młodzik Paulina

………………………………………………………………………………..

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców odbyły się 17.10.2014r. Drużyna piłkarska chłopców z naszej szkoły w etapie gminnym wywalczyła puchar i  zajęła II miejsce.

Oto nasi medalowi piłkarze:

Orłoś Wiktor
Doroz Dawid
Jaworski Gabriel
Stańdo Michał
Słomiany Jakub
Rapacz Mateusz
Madej Jan

………………………………………………………………………………..

GMINNE I POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  1.X.2014r.

Klasyfikacja dziewcząt:

Kl.IV

Kołodziej Beata  I miejsce na etapie gminnym, X miejsce na etapie powiatowym

Kl.VI

Morawska Estera   I miejsce na etapie gminnym, V miejsce na etapie powiatowym

Nalepa Dominika  II miejsce na etapie gminnym

…………………………………………………………………………………………………….

WRZESIEŃ

Wojewódzki konkurs plastyczny w ramach VII edycji kampanii społecznej NO PROMIL NO PROBLEM – Amelia Byrgiel (5e) otrzymała wyróżnienie  spośród ponad tysiąca uczestników konkursu.

 

Home Dla ucznia Osiągnięcia Osiągnięcia 2014/2015