Dzień Otwarty SP2

       Niezwykłe opowieści o Smerfach i ścigającym je Gargamelu kojarzą się z dzieciństwem i świetną zabawą. 27 lutego te niebieskie stworki pojawiły się w skawińskiej Dwójce, aby powitać tych, którzy przybyli na Dzień Otwarty naszej szkoły. Dzieci wraz z Rodzicami mogły zapoznać się z naszą ofertą i przeżyć smerfną przygodę.

   Rodzice zostali zaproszeni na spotkanie z Panią Dyrektor Haliną Buchowską, podczas którego została zaprezentowana oferta edukacyjna szkoły oraz sukcesy naszych uczniów.

W tym czasie dzieci zaczęły wspólną zabawę w świetlicy szkolnej, gdzie odtańczyły powitalny taniec. Następnie pod opieką nauczycieli  i Smerfów brały udział w przygotowanych zabawach i zajęciach, wykonując zadania w grupach i zbierając jagody za swoje osiągnięcia. Zadania przygotowane dla naszych Gości nie były jednak takie łatwe! Wszystkie dzieci musiały pokonać wymagający tor przeszkód z Osiłkiem a następnie pogłówkować z Papą Smerfem nad zagadkami w szkolnej bibliotece. Zainteresowanie dzieci wzbudziło wspólne tworzenie Wioski Smerfów na zajęciach plastycznych oraz klikanie – kolorowanie w sali informatycznej. Nasi Goście mogli również rozbudzić swą ciekawość na pokazach: chemicznym  z wulkanem w roli głównej oraz fizycznym, gdzie na żywo zobaczyli czarodziejską różdżkę. Trudno nie wspomnieć o niezwykłych doświadczeniach w sali przyrodniczej, gdzie smerf Zgrywus zdradził dzieciom kilka tajemnic ze świata zwierząt i roślin. Na świetną zabawę połączoną z nauką zaprosili Gości również nauczyciele języków obcych – smerfna piosenka zaśpiewana po angielsku i niemiecku wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Nawet Gargamelowi nie udało się zepsuć tej miłej atmosfery.

       Zmagania dzieci mogli obserwować Rodzice. którzy jednocześnie mieli okazję porozmawiać ze specjalistami  oraz z obecnymi na Dniu Otwartym nauczycielami. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za obecność i wspólnie spędzony czas.  Mamy nadzieję, że te chwile spędzone z Dwójkowymi Smerfami pozostaną na długo w pamięci wszystkich obecnych. Do zobaczenia we wrześniu!

 

Katarzyna Lichacz