GALA W MUZEUM NARODOWYM W SUKIENNICACH

            W piątek 9 listopada zespół muzyczny naszej szkoły miał zaszczyt wystąpić podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Wojewodę Małopolski pana Piotra Ćwika  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odbyła się ona w sali Hołdu Pruskiego w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Na tę uroczystość przybyło ponad 200 dyplomatów reprezentujących kraje europejskie i nie tylko. Obecni byli (oprócz innych) np. konsulowie Stanów Zjednoczonych czy Pakistanu. To wyróżnienie zawdzięczamy Dyrektorowi Muzeum Regionalnego panu Czesławowi Gąsiorowskiemu, z którym nasza szkoła współpracuje od ładnych kilku lat.

Przed występem trochę zżerała nas trema, odpowiedzialność była ogromna, ale nawet najmłodsze śpiewaczki zespołu – uczennice kl.2b zdołały unieść jej ciężar.
Zaśpiewane przez nas pieśni patriotyczne publika nagrodziła gromkimi brawami. Gospodarze nagrodzili nas także słodkim poczęstunkiem. Do Skawiny wróciliśmy dumni i szczęśliwi, że to właśnie my reprezentowaliśmy szkołę. Zespół przygotowywali pani Joanna Cholewa oraz Robert Budzyń.

 

    

                                                                                                   Joanna Cholewa