HARCERSTWO- SŁUŻBA BLIŹNIM KU CHWALE OJCZYZNY

 

W ramach zajęć prowadzonych na świetlicy przez prelegentów dotyczących różnych sfer życia, 9.05. 2019r. gościli u nas przedstawiciele ZHR  – uczniowie: klas 8c – Krzysztof Trela i 7 D – Zuzia Kudlik oraz Adrian Krawczyk, którzy przeprowadzili zajęcia na temat historii harcerstwa.

Starsi koledzy w bardzo ciekawy sposób przedstawili genezę harcerstwa polskiego, twórców, zasady, obowiązujący strój. Przygotowali prezentację multimedialną oraz pokazali symbole, odznaki i przedmioty związane z życiem harcerzy. Barwnie opowiadali o życiu na obozach, biwakach i zbiórkach. Szczegółowo opisali mundur, sprawności harcerskie oraz sposoby ich zdobywania. Wciągnęli uczestników zajęć do wspólnych zabaw. Zajęcia się bardzo podobały i myślimy, że w przyszłym roku szkolnym wzrośnie nabór do gromad zuchowych i drużyn harcerskich.

Serdecznie dziękujemy starszym uczniom za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć.