Jan Paweł II w sercach „Dwójkowiczów” – finał projektu

 

 

 

 „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”                                                                                                                                                              Jan Paweł II

                    

 Drodzy Rodzice i Uczniowie!             

              Wyjątkowy to rok, nie tylko ze względu na pandemię, ale to Rok poświęcony naszemu rodakowi Papieżowi Janowi Pawłowi II, z okazji 100 – ej rocznicy urodzin Papieża, Wielkiego Świętego, Przyjaciela młodych, Wielkiego Misjonarza. Jan Paweł II kochał cały świat, wyjątkowo kochał swoją Ojczyznę, ale serce zawsze mocniej Mu biło w stronę Krakowa i gór.

 Całą szkołą chcemy uczcić Jego pamięć poprzez kontynuację projektu ”100 lat z Lolkiem, Karolem, Janem Pawłem II” Okoliczności, w jakich przyszło nam teraz żyć sprawiły, że musimy zmienić formę projektu.

Klasom 1 i 2 proponujemy wykonanie prac plastycznych pod hasłem ” Jan Paweł II kochał wędrówki górskie i nie tylko…”, klasy 3,4 i 5 mogą wykonać kolaż lub pracę plastyczną ukazujące Papieża, jako największego misjonarza świata.  Wszystkie pielgrzymki do Polski przypomną nam uczniowie klas szóstych umieszczając je na mapie Polski.

 Trudne wyzwanie przed uczniami klas siódmych i ósmych. Przez poezję będą mogli wyrazić swój szacunek dla Papieża przyjaciela Młodych, ale również w wyjątkowy sposób tj. przez wykonanie lapbooka , przypomną nam wszystkich świętych i błogosławionych polskich wyniesionych na ołtarze prze Jana Pawła II.

 Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w projekcie. Prace wykonane przez uczniów opublikujemy na stronie internetowej szkoły, a po powrocie do szkoły będziemy je mogli zobaczyć osobiście.     

                                                                                                                                                        Beata Drążek

 

Jan Paweł II widziany oczami naszych najmłodszych uczniów – Papież, który kochał góry, Pielgrzym i przyjaciel młodych.

 

 

Uczniowie klas szóstych przypominają nam pielgrzymki naszego świętego Papieża do Polski.

 

 

Najstarsi uczniowie klas siódmych i ósmych poprzez lapbooka ukazali nam ile było świętych i błogosławionych polskich wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła II.

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w projekcie, cieszymy się, że ten Wielki Polak pozostaje w Waszych sercach.

 

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij