LEKCJA  POKAZOWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW.

 

 

Podaj rękę lewą,
Podaj rękę prawą,
Zaczniemy zajęcia
Wesołą zabawą.

 

 Słowami tej piosenki uczniowie klasy 1b zaprosili do wspólnego udziału w lekcji swoich młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola. Lekcja pokazowa dla rodziców i dzieci przedszkolnych odbyła się we wtorek 6 marca o godz. 16.20 w sali nr 15.                 

 

 

 

Wychowawczyni klasy, pani Barbara Tyrała przywitała przybyłych – rodziców i dzieci i zaprosiła do wspólnej pracy. Rodzice tylko obserwowali, a ich pociechy na chwilę zamieniły się w uczniów klasy pierwszej. Temat zajęć brzmiał „Dzień odkrywców. Białe szaleństwa”.

Na wstępie uczniowie w parach z młodszymi kolegami wykonali układ taneczny, do powitalnej piosenki „Wesoło nam”. Później nastąpiło wspólne odgadywanie zimowych zagadek, których rozwiązaniem były wyrazy z „ó” wymiennym. Goście bardzo ładnie poradzili sobie z tym zadaniem, potrafili także podać inne wyrazy z „ó” wymiennym. Wszyscy uczestnicy lekcji mieli okazję poznać zasady wymiany ó na o. Nadszedł czas wyzwań matematycznych. Tutaj zadanie polegało na znalezieniu w klasie bałwanków, przeliczeniu, dopasowaniu odpowiednich cyfr do każdego i wreszcie opisaniu ich.

Pierwszoklasiści pracowali też z multibookiem oraz tablicą interaktywną, a ich młodsi koledzy wykonywali pracę plastyczną, naklejając na kartkę, bałwanki, drzewa, chmurki i śnieżynki, tworząc zimowy krajobraz. Prace wyszły naprawdę świetnie. Choć niektórzy przyszłoroczni pierwszoklasiści z początku byli bardzo nieśmiali z biegiem czasu rozkręcili się i chętnie pracowali, a na koniec wszyscy stwierdzili, że chcą iść do szkoły.

 Zarówno uczniowie klasy 1b, jak i ich młodsi koledzy wyszli z lekcji zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać innym, jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole. Nie była to pierwsza lekcja dla przedszkolaków, wcześniej podobne zajęcia przeprowadziła wychowawczyni klasy 1a pani Małgorzata Leśniak. Obydwu paniom i ich uczniom serdecznie dziękujemy za to, że chcieli pokazać innym, jak pracują i podzielić się szkolnymi doświadczeniami z młodszymi kolegami.               

 Joanna Cholewa

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij