„MIEJ SERCE I PATRZ W SERCE…”

czyli
GRAMY DLA AMELKI

 

 

         17listopada 2019 roku w sali gimnastycznej przy LO i SP2 w Skawinie odbył się IV CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ. Organizatorami tej wspaniałej i wartościowej imprezy byli: Prawicowy Blok Samorządowy Skawina, Fundacja Dar serca, Skawina miasto sercu miłe, Fundacja Dzieci są Ważne oraz Szkoła Podstawowa nr2 w Skawinie.

            W programie przewidziane były: występy artystyczne uczniów SP2, aukcje i liczne konkursy, loteria z nagrodami oraz tytułowy charytatywny turniej piłki siatkowej, którego bohaterami były trzy wspaniałe drużyny: Prawicowego Bloku Samorządowego wspomagana przez Samorządowców, Fundacji Dzieci są Ważne i SP2 Skawina w skład, której wchodzili nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Zgromadzeni na hali mogli sobie także zrobić pamiątkowe zdjęcie z wspaniałym samochodem marki Bentley w tle. Wiele emocji wzbudzała także licytacja, a przedmiotów i licytujących naprawdę nie brakowało. 

„Gramy dla Amelki” to już czwarta edycja tej charytatywnej imprezy, która łącząc ludzi dobrej woli pomaga chorym dzieciom i daje nadzieję ich bliskim. Tym razem bohaterką jest sześcioletnia Amelka, która urodziła się z porażeniem kończyn, jeszcze nie chodzi i nie mówi, ale już są postępy i olbrzymia szansa, że to się zmieni. Konieczne jest długie leczenie, rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt. Niestety, większa część leczenia musi odbywać się za granicą, a to kosztuje, rodzina nie jest w stanie sama sobie z tym poradzić. Kilka dni po turnieju Amelka leci do Anglii, by poddać się dalszemu leczeniu i rehabilitacji.

Imprezę otworzyli Dyrektor SP2 mgr Halina Buchowska oraz reprezentujący PBS Skawina pan Karol Kościelny, a następnie przez meandry występów, loterii, licytacji i oczywiście samego turnieju siatkówki niezwykle profesjonalnie przeprowadziła nas, reprezentująca CKiS pani Joanna Gądek.

Najwięcej emocji wzbudzały jednak zmagania w turnieju siatkówki. Uczestnikom meczu nie można zarzucić niczego, ich starania momentami zaskakiwały chyba ich samych. Czasami brak umiejętności nadrabiali wolą walki, ale publiczność potrafiła to docenić. Zaszczytne trzecie miejsce zajęła drużyna Fundacji Dzieci Są Ważne, która mimo wysiłków musiała uznać wyższość pozostałych drużyn, drugie miejsce zajęli Samorządowcy, a pierwsze, zagrzewana do walki przez publiczność drużyna SP2. W trakcie turnieju rozdane zostały także nagrody w zorganizowanym i rozstrzygniętym przez PBS Skawina konkursie „Niepodległa Skawina”.  

Na zakończenie głos jeszcze raz zabrali Dyrektor Halina Buchowska i Pan Karol Kościelny, którzy podziękowali serdecznie wszystkim zgromadzonym, sponsorom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji oraz przeprowadzenia tej imprezy. Amelka, dla której odbywał się turniej, uczestniczyła w nim wraz z rodziną cały czas, żywiołowo reagując na wydarzenia. Szczególnie podobały się jej tańce prezentowane przez nasze uczennice. Babcia Amelki stwierdziła, że jest zaskoczona zarówno organizacją i rozmachem imprezy, jak i hojnością ludzi. W imieniu rodziny i samej Amelki dziękuje wszystkim bardzo, bardzo gorąco. Całość imprezy uwieczniła Telewizja Skawina.

My też dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tego szlachetnego przedsięwzięcia: organizatorom, sponsorom i wszelkim darczyńcom, zawodnikom oraz zgromadzonej publiczności, bez której impreza ta nie miałaby takiego wymiaru. Pozwolę sobie szczególnie podziękować naszym sponsorom, którzy nie zawodzą, zwłaszcza w takich sytuacjach: TS Wisła – Kraków, LKS Radziszowianka, Ubezpieczenia Wąsiołek – Dorota Wąsiołek, Małgorzata i Józef Niechaj, Fabryka Urody Małgorzata Szymula, OSP Skawina II Korabniki, CKiS Skawina, Powiat Krakowski, Sklep Plastuś, Kawiarnia Mood, Lajkonik, Agnieszka Lis, Choinki Filipczyk, Prawicowy Blok Samorządowy Skawina, Stowarzyszenie Dzieci są Ważne, Studio Fryzjerskie JOKIKOMA, Wenus Food & Cafe, VIPCAR – wynajem limuzyn i samochodów zabytkowych, Telewizja Skawina, Rodzice uczniów SP2.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

                                                                               Joanna Cholewa