Noc Naukowców

W piątek 29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły z klas 7a i 7c uczestniczyli w warsztatach i pokazach laboratoryjnych zorganizowanych przez krakowskie uczelnie (AGH, UR) w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców.

Na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH mieli możliwość rozpoznawania różnorodnych stopów i mogli doświadczyć, że nawet w ciepłej wodzie topią się mieszaniny niektórych metali (stop Wooda). Natomiast na Uniwersytecie Rolniczym uczniowie zapoznawali się z różnego rodzaju urządzeniami pomiarowymi i diagnostycznymi (aparat RTG, laparoskop, mikroskop) oraz metodami pracy laboratoryjnej. Oprócz wrażeń i pozytywnych emocji zabrali wybite przez siebie pamiątkowe monety z brązu, które będą im przypominać, że za rok ponownie jest NOC NAUKOWCÓW !!!!