Odblaskowy happening

2

Zapewnienie bezpieczeństwa i troska o kształtowanie pozytywnych nawyków i zachowań wśród uczniów będących każdego dnia w drodze do i ze szkoły, jest nieodłącznym elementem wszelkich działań dydaktycznych i wychowawczych podejmowanych w SP2. Dlatego też 27 października br. odbył się w Dwójce odblaskowy happening pod hasłem „Idę odblaskowo z całą moją szkołą”.

Celem tej edukacyjnej zabawy było przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczności szkolnej na istotną rolę, jaką w bezpiecznym poruszaniu się po drodze odgrywają elementy odblaskowe, a także przypomnienie, że posiadanie ich przez dzieci jest obowiązkowe. Zainaugurowany przez Dyrektor szkoły orszak uczniów i nauczycieli, wyposażony w migoczące blaskiem i jaskrawym światłem kamizelki oraz detale umieszczone na ubraniach, wyruszył spod szkoły. Po przejściu głównymi ulicami miasta (Kościuszki, Żwirki i Wigury, Marii Konopnickiej) odblaskowy pochód dotarł na płytę skawińskiego rynku, gdzie wypełnił uformowany kształt cyfry 2. Śpiewając wspólnie specjalnie skomponowaną na tę okazję „odblaskową piosenkę” Dwójkowicze rozdawali przechodniom wykonane samodzielnie odblaskowe gadżety, a także udali się do Burmistrza Miasta, by wręczyć symboliczne odblaskowe okulary w kształcie logo SP2. Rangę i znaczenie happeningu podkreśliła również w wywiadzie dla Radia WAWA Dyrektor szkoły, wskazując zasadność podejmowanych wspólnie z innymi instytucjami akcji, służących zapewnieniu bezpieczeństwa najmłodszych członków społeczności szkolnej i lokalnej jednocześnie.

By przekonać się jak ważne i uzasadnione jest posiadanie (zwłaszcza po zmroku czy w ciemnościach) elementów odblaskowych, została także w tym dniu zorganizowana „odblaskowa dyskoteka” dla uczniów klas IV-VI. Szalone pląsy przy muzyce jeszcze bardziej uwydatniło mnóstwo mieniących się w świetle reflektorów odblaskowych strojów i dodatków, które można było podziwiać podczas konkursu na  najbardziej odblaskową klasę, turnieju tańca disco, tańca w parach oraz rewii mody odblaskowej.

Urszula Kasiarz