CZERWIEC

Miesiąc: czerwiec
Wartość: ŚWIADOMOŚĆ WŁASNYCH
PRAW I OBOWIĄZKÓW
Źródła  i cel wyboru wartości: – Dzień Dziecka (1 VI)
– podsumowanie projektu
Zadania:

1.      Godziny wychowawcze  w klasach IV – VIII poświęcone prawom i obowiązkom dzieci.
2.      Wybrani uczniowie klas starszych recytują w klasach I – III na zajęciach

z wychowawcą wiersz M. Brykczyńskiego „O prawach dziecka”. Rozmowa uczniów z wychowawcą na temat wiersza.
3.      Podsumowanie projektu – każda klasa losuje wartość i wybrani uczniowie wykonują plakat reklamowy danej wartości.
4.      Prezentacja multimedialna na koniec roku podsumowująca dziewięciomiesięczne działania.

Odpowiedzialni:
– koordynator projektu, wychowawcy klas i wybrani uczniowie klas starszych.