Listopad

 

 

Wartość: ODWAGA I PATRIOTYZM
Źródła  i cel wyboru wartości: – obchody Narodowego Święta
   Niepodległości
Zadania:

1.      Udział uczniów w uroczystości obchodów święta 11 listopada.
2.      Podkreślenie przez uczniów postawy patriotycznej strojem galowym
oraz kotylionem lub biało – czerwoną wstążką.
3.      Krótka rozmowa na lekcjach historii (kl. IV – VIII)  i zajęciach (kl. I – III) na temat pojęcia patriotyzmu z okresu walki Polaków oraz przykładów współczesnego rozumienia patriotyzmu.
4.      Zdefiniowanie pojęcia odwaga cywilna. Ogłoszenie konkursu: kto pierwszy z uczniów dostarczy do biblioteki szkolnej definicji „odwagi cywilnej” oraz poda przykład bohatera literackiego, który wykazał się odwagą cywilną (podanie sytuacji/ zdarzenia). Uczeń ten otrzymuje uwagę pozytywną.

Odpowiedzialni:
– koordynator projektu, nauczyciele historii, nauczyciele biblioteki szkolnej

 

czytaj więcej …     

 

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij