Spotkanie z pilotem

27 listopada 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło, się spotkanie z Panem Tomaszem Kwiecińskim w ramach cyklu poznajemy ciekawe zawody. Pan Tomasz Kwieciński absolwent naszej szkoły jest pilotem cywilnym w Polskich Liniach Lotniczych PLL-LOT.
   Zaproszony gość pojawił się u nas w pięknym galowym mundurze, z wyposażeniem pilota, a także ciekawymi slajdami i filmem ukazującym prace pilota oraz obsługi lotniska. Bardzo ciekawie opowiadał o swoich podróżach, odpowiadał na liczne pytania dzieci oraz demonstrował starsze i nowe mapy i sprzęt lotniczy. Opowiadał ciekawostki, a przede wszystkim przedstawił etapy, jakie należy zrealizować, żeby zostać pilotem. Podkreślał również olbrzymią odpowiedzialność ciążącą na pilocie za bezpieczeństwo pasażerów, załogi i samolotu. Prezentował różne typy samolotów, a na koniec fotografował się z uczestnikami zajęć. Dzieci mogły przymierzyć czapkę i okulary lotnicze oraz potrzymać różne przedmioty z wyposażenia pilota.
   Spotkanie było bardzo ciekawe niektórych, zachęciło do podjęcia wysiłków, aby zostać pilotem, na niektórych ilość nauki zadziałała zniechęcająco. Dziękujemy Panu Tomaszowi za przybycie i wspaniałą prelekcję.

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij