Zajęcia kreatywne w klasach czwartych

CIEKAWOSTKI ZE ŚWIATA NAUKI – zajęcia kreatywne w klasach czwartych

W dniu 11.05.2018r. grupa uczniów klas czwartych brała udział w warsztatach budowania i programowania robotów we współpracy z ROBOTOWO i Plac Rozwoju.

Uczniowie mieli zapewnione  stanowisko komputerowe (laptop, minikomputer raspberry Pi, klawiatura myszka)  i potrzebne materiały do danych zajęć (podzespoły elektroniczne, elementy do wykonania projektu). Zajęcia rozbudziły ciekawość i zainteresowanie nowymi technologiami. Drużyny prezentowały zbudowane roboty, których ruch był zaprogramowany


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALI BADACZE Z KLUBU ODKRYWCÓW

W dniu 4.06 Mali Badacze z Klubu Odkrywców pod okiem pracownika naukowego Instytutu Chemii, Pani Barbary Włodarczyk – Gajdy, przeprowadzili eksperymenty i doświadczenia ze środków dostępnych w każdej kuchni.

Uczniowie zajęć kreatywnych poznali zasady obowiązujące podczas prowadzenia doświadczeń; podejmowali próby przewidywania wyniku doświadczenia oraz wytłumaczenia go. Przeprowadzali doświadczenia zgodnie z instruktażem nauczyciela; a przede wszystkim czerpali radość z doświadczania i eksperymentowania. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w badaniu właściwości substancji.  Potrafili określić odczyn zasadowy, kwaśmy czy obojętny danej substancji.  Wszyscy stwierdzili, że musimy to jeszcze kiedyś powtórzyć….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                          A to mama Alberta z klasy 4a 

 

 

 

 

                                                                                             

 

 

 

         Elżbieta Wojtowicz