Wszystkie dzieci nasze są

/czyli dla dzieci „prezentowy” zawrót głowy/

           

 

 

Bądź dzieckiem jak najdłużej,
Jak dziecko baw się, śmiej
I kochaj tak jak dziecko
I serce dziecka zawsze miej”

 

 

       Kochani 1czerwca czyli już w poniedziałek, będziemy obchodzić Wasze święto. Niestety, jak wszystko w tym półroczu będzie ono inne, ale myślę, że nie mniej piękne i bardzo oczekiwane. Dzień Dziecka, to radosne święto, czas składania życzeń i obdarowywania prezentami dzieci na całym świecie. Czy wiecie jaka jest geneza tego święta?

       Pierwszy w historii Dzień Dziecka został zorganizowany 70 lat temu w związku ze zbieraniem podpisów pod Apelem Sztokholmskim, mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom na świecie. W wielu krajach Dzień Dziecka obchodzony jest 20 listopada na pamiątkę ustalenia Deklaracji Praw Dziecka i Konwencji o Prawach Dziecka przez ONZ.

      W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca. Od 1994 roku w tym dniu obraduje w Warszawie Sejm Dzieci i Młodzieży.

 

            Kochani w dniu Waszego święta najserdeczniejsze życzenia radości, szczęścia i niezapomnianych wrażeń składają Wam: Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy kazimierzowskiej „Dwójki”.

 

                                                                                             Joanna Cholewa