Wydarzenia z życia naszej ojczyzny

DWÓJKOWE KARTY HISTORII

 

Drodzy Czytelnicy naszej „Dwójkowej” Strony: uczniowie, nauczyciele, rodzice, zdajemy sobie sprawę, że rok szkolny 2019/2020 jest rokiem szczególnym. Rokiem upływającym pod znakiem COVID -19. I choć staramy się utrzymać ciągłość, prowadzimy zajęcia online, to jednak mamy świadomość wielkich zmian. Wiele rzeczy do tej pory tak oczywistych nam umknęło, zeszło na drugi plan. Puste szkolne korytarze, dojmująca cisza, to teraz rzeczywistość nie tylko naszej szkoły. Mieliśmy wielkie plany. Niestety, utraciliśmy możność czynnego udziału
w życiu szkoły, świętowania ważnych wydarzeń, a szacunek dla tradycji jest przecież chlubną i jedną z piękniejszych kart historii skawińskiej „Dwójki”. Chcąc je podtrzymać, a także wzmocnić naszą więź ze szkołą proponujemy Wam ich wersję wirtualną – online.  Pamiętajcie szkoła, to nie tylko nauka, wywiadówki, to także wycieczki, imprezy świętowanie rocznic. Teraz proponujemy Wam zakładkę, w której będziemy umieszczać informacje o ważnych wydarzeniach z życia naszej „dużej” i „małej” ojczyzny.

 

Rocznice majowe
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych- 1 marca

22 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie styczniowe
41 lat temu wprowadzono stan wojenny 
Ojcowie niepodległości-sylwetki

1 września- rocznica wybuchu II wojny światowej
40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
Powstanie listopadowe
11 listopada- rocznica odzyskania niepodległości
Polak Papieżem!
Dzień Edukacji Narodowej
DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO – 27 WRZEŚNIA
13 maja 1981 – 40–ta rocznica zamachu na PAPIEŻA JANA PAWŁA II czytaj więcej
ŚWIĘTA MAJOWE czytaj więcej
NARODZINY PAŃSTWA POLSKIEGO czytaj więcej
KONSTYTUCJA MARCOWA ORAZ TRAKTAT RYSKI czytaj więcej
1 marca- Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych czytaj więcej
Powstanie krakowskie i rabacja galicyjska czytaj wiecej
Kartki za kalendarza  (styczeń) czytaj więcej 
Powstanie styczniowe czytaj więcej
Powstanie listopadowe czytaj więcej
11 Listopada czytaj więcej
KARTKI Z KALENDARZA czytaj więcej
1 LISTOPDA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH czytaj więcej
ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II PATRONEM MAŁOPOLSKI czytaj więcej

Powstanie Komisji Edukacji Narodowej  czytaj więcej
Wybór Karola Wojtyły na Papieża   czytaj więcej

CZERWIEC W „DWÓJCE” KRÓLA KAZIMIERZA   czytaj więcej
Wszystkie dzieci nasze są   czytaj więcej
26 maja „Dzień Matki”  czytaj więcej
100 rocznica urodzin JANA PAWŁA II  czytaj więcej
Majowe rocznice    czytaj więcej

 

Joanna Cholewa