DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA- „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

 

            We wrześniu 2018r. klasy 1-3 zostały zgłoszone do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Organizatorem konkursu jest sieć sklepów „Biedronka”.  Jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3. Uczniowie klas drugich i trzecich mieli codziennie ( przez 21 dni) poświęcić co najmniej 10 minut na głośne czytanie. 

11 października 2018r. w ramach udziału w konkursie zorganizowaliśmyDzień Głośnego Czytania”.  Wzięli w nim udział uczniowie klasy II A, II B, IIIA i III B. Gościem specjalnym tego wydarzenia była pani bibliotekarka, która przedstawiła dzieciom zalety czytania i sama przeczytała wybrany rozdział z książki Renaty Piątkowskiej. pt. „Gang Słodziaków”. Kolejnym zadaniem konkursowym jest napisanie (klasy 3) lub narysowanie (klasy 2) dalszych przygód Gangu Słodziaków. Czekamy na prace i życzymy powodzenia.

 

                                                                                  Wychowawczynie: Barbara Tyrała kl.2b
 Danuta Kotula kl.3b