II Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej

 

 

„Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.” 

           

   

   21.10.2017 r. sala gimnastyczna przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie gościła wielu ludzi „otwartego serca”. Po południu odbył się tu kolejny, bo już II Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej. Celem tegorocznego meczu pod hasłem „Gramy dla Wiktorii” była pomoc dla 17 – letniej Wiktorii Dyrcz, uczennicy Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Wiktoria wymaga stałej rehabilitacji oraz nowego aparatu słuchowego.

Z myślą o tych potrzebach w turniejowe szranki odważnie po raz kolejny stanęły Drużyny Samorządowców, Księży, Pracowników CEZ Skawina oraz Strażaków z OSP Korabniki. Każda z drużyn zgromadziła swoich wiernych kibiców dopingujących zaciętej rywalizacji sportowej. W przerwie rozgrywek kolejnych drużyn odbywała się prezentacja prac plastycznych uczniów naszej szkoły, Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących (w tym dwóch prac samej Wiktorii). Na podkreślenie zasługują swobodna i miła atmosfera oraz poczucie humoru uczestników aukcji i meczu. W przerwach rywalizacji sportowych odbywały się występy wokalne uczniów zarówno naszej szkoły, jak i macierzystej szkoły Wiktorii. Słodkie wsparcie dla zawodników oraz poczęstunek dla gości przygotowali jak zawsze otwarci na potrzeby drugiego człowieka Rodzice naszej „Dwójki”.

Mecz zakończył się zwycięstwem Drużyny Pracowników CEZ Skawina. Puchar wygranym wręczył zastępca Burmistrza Skawiny pan Norbert Rzepisko wraz z panią Dyrektor Haliną Buchowską. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz dyplomy, które zostały wręczone przez Organizatorów spotkania.

Jednak to nie wygrana była w tym dniu najważniejsza, a zgromadzenie się w sobotnie popołudnie tylu ludzi dobrego serca. Organizatorami akcji byli: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Fundacja „Dar Serca”, Prawicowy Blok Samorządowy, Stowarzyszenie Juwenilis, Szkolny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie. Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia, otwartości i życzliwości nauczycieli, pracowników, uczniów  i rodziców ze skawińskiej „Dwójki” oraz licznych sponsorów tegorocznej akcji charytatywnej. Wszyscy oni udowodnili, że słowa „Wznieś serce nad zło” ze śpiewanej na zakończenie imprezy przez pana Roberta Budzynia piosenki są dziś nadal aktualne.