Julia Sikorska najlepsza w kraju!

 

10 maja 2019 r. Komisja Konkursowa VII edycji „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanym przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, dokonała oceny ponad 400 nadesłanych komiksów z całego kraju, i przyznała tytuły laureatów. W kategorii wiekowej 11-13 lat za komiks  „Ostatni Okruszek” tytuł laureata z wyróżnieniem otrzymała Julia Sikorska, uczennica klasy 6a. Praca opowiada historię ptaszka Sikorki, który próbuje odnaleźć swoja zagubioną rodzinę. Tłem dla historii stał się trudny czas okupacji ziem polskich w czasie II wojny światowej. Jak napisała Komisja Konkursowa w uzasadnieniu, praca wywarła na niej szczególne wrażenie.Nad merytoryczną i językową warstwą pracy czuwał  Piotr Kazana, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Co warto zaznaczyć, Julia powtórzyła ubiegłoroczny sukces. W VI edycji konkursu    „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” również otrzymała tytuł laureata  za komiks „Tatrzańscy Kozacy”, oparty na historii Stanisława Marusarza i Bronisława Czecha, przedwojennych narciarzy i olimpijczyków, którzy w czasie II wojny światowej działali w konspiracji jako kurierzy Polski Podziemnej. Gratulujemy!

 

Pełna lista laureatów: 

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/konkursy-dla-mlodziezy/70801,Epizody-z-najnowszej-historii-Polski-w-komiksie-wyniki-VII-edycji-konkursu.html

Piotr Kazana