Konkurs Recytatorski

 

W dniu 21 marca 2019 r. w Mogilanach odbyły się eliminacje powiatowe 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu tym, organizowanym przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „PRZESTRZEŃ”, wzięły udział 3 uczennice naszej szkoły. W kategorii klas I-III wystąpiła z wierszem Jana Brzechwy „Kto z kim przestaje” i fragmentem tekstu Natalii Usenko „Bajka o trzech świnkach”- Amanda Dudek z kl.3B. Starszą grupę (klasy IV-VI) reprezentowała Lilianna Jarzębińska z klasy 4B, recytując wiersz Michała Rusinka z tomu „Jak przekręcać i przeklinać” oraz fragment książki Astrid Lingren „Latający szpieg czy Karlsson z dachu”. W kategorii klas VIII i gimnazjum wystąpiła Beata Kołodziej (kl. 8C) z wierszem Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” oraz urywkiem „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się fantastycznie i bardzo profesjonalnie, jednak jury (reprezentowane przez: aktora Wojciecha Raszewskiego, aktorkę Grażynę Skotnicką, wokalistkę Agatę Kuliś oraz Agatę Kubrak) zauroczył występ Lilianny, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Młodym recytatorkom serdecznie gratulujemy wspaniałej dykcji, doskonałej pamięci oraz obycia scenicznego i liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych edycjach konkursu.    

 

Urszula Kasiarz


 

Dnia 13 marca 2019 r. w Pałacyku Sokół odbyły się gminne eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów:

Zuzanna Sroka 2a
Kacper Klimek 3a
Amanda Dudek 3b
Lilianna Jarzębińska 4b
Wiktoria Konieczna 4d
Agata Trela 5b
Kamila Adamczyk 7b
Gabriela Rapacz 8b
Beata Kołodziej 8c

Jury w składzie:

Anna Dzierża – aktorka scen krakowskich, przewodnicząca jury
Andrzej Morawa – polonista, autor, reżyser teatralny, członek jury
Kazimierz Zajda – poeta, artysta plastyk, instruktor CKiS w Skawinie, członek jury,

przyznało I, II i III miejsce uczennicom z naszej szkoły:

w kategorii szkół podstawowych klas 0 – III                                                                            
III miejsce – Amanda Dudek

w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI:
I miejsce – Lilianna Jarzębińska

w kategorii klas VII – VIII:
II miejsce – Beata Kołodziej.

Tym samym wszystkie trzy uczestniczki otrzymały promocję do eliminacji powiatowych w Mogilanach.

Gratulujemy dziewczynkom i trzymamy kciuki w eliminacjach powiatowych. Życzymy sukcesów!

 

                                                                                                                                                                Monika Świerczek