„LISTOPAD W DWÓJCE”

   

  Jak co roku listopad jest miesiącem obfitującym w wiele konkursów i przeglądów na różnym szczeblu, od gminnego po wojewódzki. Na wyniki niektórych musimy jeszcze czekać są jednak też te już rozstrzygnięte, a które zakończyły się sukcesem naszych uczniów. Należą do nich: organizowany w Lubniu XIII Małopolski, Kuratoryjny Przegląd Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Niezłomni… Niepokorni… Wyklęci…” oraz VII Skawińska Probówka Artystyczna, powiatowy przegląd twórczości młodych talentów organizowany przez skawińskie LO pod patronatem Starostwa Powiatowego.

 

 

    W Lubniu naszą szkołę reprezentowali: Maja Sułdecka z kl.6b, wykonująca utwór „Nie dla Nich” (opublikowany na portalu KrytykaPolityczna.pl) do muzyki  p. Roberta Budzynia oraz Kacper Szczurek z kl. 7a wykonujący utwór „Oszukani, porzuceni, nieugięci” (sł. M. Gajowniczek), również do muzyki p. R. Budzynia. Obydwoje zajęli I miejsce ex aequo, zwycięskie statuetki wręczyła im p.  Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty. Również p. R. Budzyń otrzymał z jej rąk dyplom – wyróżnienie za wysoki poziom artystyczny. Cała trójka wystąpiła w koncercie galowym. W Skawinie w LO wystąpił znowu Kacper Szczurek, który „Obiadkiem rodzinnym” z repertuaru Jacka Wójcickiego wyśpiewał tym razem II miejsce. Gratulujemy p. Robertowi Budzyniowi i jego podopiecznym tak wspaniałych sukcesów i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

 Joanna Cholewa