„Mistrzowie ortografii 2019 roku!”

 

Nasza szkoła – jak co roku – przystąpiła do Gminnego Konkursu o tytuł „Mistrz ortografii 2019 r.”. Po eliminacjach szkolnych i wyłonieniu sześciorga reprezentantów szkoły – 21 marca w Woli Radziszowskiej odbył się II etap konkursu, w którym uczniowie 10 szkół z naszej gminy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: IV – VI  oraz VII – VIII. 
4 kwietnia miał miejsce finał konkursu, tym donioślejszy, że był to konkurs jubileuszowy – jego XX edycja! Miło nam poinformować, że w kategorii klas VII – VIII po raz kolejny z rzędu niepokonany okazał się Marcin Strugalski – uczeń klasy 8a – zdobywając tytuł „Mistrza ortografii”. Ogromnym osiągnięciem może pochwalić się również uczennica klasy 6b – Emilia Jastrzębska uzyskując w swojej kategorii zaszczytne II miejsce. Laureatom konkursu – Marcinowi i Emilce –  ich rodzicom oraz nauczycielom opiekującym się na co dzień uczniami – Pani Monice Świerczek oraz Pani Urszuli Kasiarz serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                              Iwona Sajdak