Nieznajomość prawa szkodzi

 

 

19 kwietnia 2017 gościł w naszej szkole p. Jakub Skworz – do niedawna redaktor lifestylowych magazynów obecnie autor książeczek dla dzieci i młodzieży min. Męskie rozmowy nastolatka, serii Księżniczka Adela, Wampirek Alfred oraz Prawie bajki. Spotkanie zorganizowaliśmy przy współpracy z  Biblioteka Pedagogiczną w Skawinie.

 

Warsztaty prowadzone z dziećmi klasy III i IV miały za zadanie pokazać, że nawet w trudnych prawnie sytuacjach można znaleźć rozwiązanie. Trzeba tylko zaufać dorosłym i czasem nie bać się sięgnąć po poradę kancelarii prawnej. Na koniec Jakub Skworz spotkał się również z nauczycielami  edukacji wczesnoszkolnej, polonistami, wychowawca świetlicy i bibliotekarzami, którym w formie warsztatowej zaprezentował sposoby pracy z książką dziecięcą.