Projekt edukacyjny „Poznawaj Kraków razem z nami”

 

W październiku i listopadzie uczniowie z Ukrainy uczestniczyli w projekcie dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej – „Akademia Kreatywności – pomysł, potencjał, przedsiębiorczość”. Uczniowie mieli możliwość zagrania w gry mobilne – „Misja: Smok” – gra terenowa na Wawelu”, „Zaginiona Trąbka – gra terenowa na Rynku Krakowskim” i „Gra stacjonarna: Bal na Wawelu”. Gry przygotowane zostały w wersji polskiej i ukraińskiej. Dzięki nim uczniowie poznali w atrakcyjny sposób krakowskie zabytki, historię i legendy, a my mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie im odnaleźć się w nowych realiach. Każdy uczestnik po przejściu gier otrzymał nagrodę – bilet wstępu do Aquaparku i sympatyczną maskotkę zielonego smoka wawelskiego. Projekt został przygotowany przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

                                                                                                                      Jolanta Felczak