RATOWNICZEK POMAGA CI POMAGAĆ – KRWAWIENIE Z NOSA

 

W ramach kolejnych zajęć „Ratowniczek pomaga ci pomagać” przeprowadziliśmy mini warsztaty szkoleniowe dotyczące krwotoków z nosa. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z możliwymi skutkami obrażeń oraz sposobami udzielania pierwszej pomocy podczas krwawienia.

Przeprowadzono wizualizację pękających naczyń krwionośnych za pomocą doświadczenia z woreczkami wypełnionymi płynem krwiopodobnym.

Następnie uczniowie przystąpili do ćwiczeń praktycznych pod obserwacją prowadzących zajęcia. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał odznakę „Umiejętności udzielania pomocy w razie krwotoku z nosa”, którą wkleił do swojej książeczki „Wiemy, rozumiemy, potrafimy”

 

ZAPAMIĘTAJ!

Podczas krwawienia z nosa:

Usiądź z głową pochyloną do przodu, żeby nie zakrztusić się krwią!

Zaciśnij krwawiący nos!

Połóż na karku zimny okład!