„RODZINNA, SPORTOWA NIEDZIELA”

17 czerwca 2018 roku odbyła się plenerowa impreza na terenie SP2. Tak, organizacja pikników weszła na stałe do kalendarza naszej szkoły, toteż nie mogło go nie być także w tym roku szkolnym. Rada Rodziców wspólnie z panią dyrektor Haliną Buchowską, po kilku przesunięciach ostatecznie wyznaczyła datę pikniku na 17 czerwca, godzina 14.00.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że nawet pogoda sprzyjała naszym zamierzeniom, słonko świeciło, aż miło. Mimo obaw o frekwencję (w mieście odbywały się jeszcze inne imprezy) nie było źle, a nawet możemy stwierdzić, że frekwencja była dobra. Zgodnie z tematem przewodnim było sportowo, rodzinnie i bardzo wesoło. Jak zwykle rodzice przygotowali multum wspaniałych wypieków, była kawiarenka, a nasze niezastąpione panie z kuchni z szefową panią Danutą Kowalczyk zaskoczyły nas wybornymi pierożkami, wszystko schodziło, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Oczywiście, jak piknik, to nie mogło zabraknąć loterii fantowej, która rokrocznie wzbudza olbrzymie emocje.

            Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor serdecznie witając przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy, a było w czym wybierać. Organizatorzy – nauczyciele WF pod wodzą pani Anny Bednarz zadbali o różnorodność konkurencji. Były rozgrywki piłki plażowej, badmintona, czwórbój lekkoatletyczny „Liga Szkolna”, rozgrywki piłki nożnej, rozmaite tory przeszkód, zabawy z chustą animacyjną, biegi czy skoki. Dla nastawionych mniej sportowo przygotowano stoliki z grami planszowymi. Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia do szkolnego kalendarza. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Oprócz tego był plener malarski oraz występy muzyczne.  Pięknie zaprezentował się zespół taneczny pod kierownictwem pani Sabiny Piechówki, oraz uczestnicy Szkolnej Gali Talentów, którzy kolejny raz mogli zaprezentować swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością, a było na co popatrzeć i czego posłuchać. Podsumowując – było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a o to przecież chodziło.

 Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak świetnej imprezy. Dziękujemy rodzicom, tym, którzy czynnie pomagali i tym, którzy po prostu byli z nami. Dziękujemy głównym bohaterom naszego przedsięwzięcia – dzieciom, za trud włożony w przygotowanie i obecność na pikniku, wychowawcom klas, nauczycielom, wychowawcom świetlicy, pracownikom szkoły i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego realizacji. Podsumowując, impreza należała do udanych. Dopisało nam właściwie wszystko, zaczynając od pogody, na humorach kończąc.  Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia.

                                                                                              Joanna Cholewa 

Zobacz zdjęcia w galerii