RODZINNY PIKNIK DWORSKI

 

 5 czerwca 2022 – słoneczna, piękna niedziela! Cała społeczność szkolna zebrała się w hali sportowej, by zrealizować kolejny punkt projektu Historia Skawiny Dwójką pisana! Pani Dyrektor Halina Buchowska przywitała Gości i dała znak do rozpoczęcia Dworskiego, Rodzinnego Pikniku.

Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Skap wina” w reżyserii Joanny Cholewy. Następnie odbył się pokaz mody dworskiej, po którym przy akompaniamencie Roberta Budzynia zgromadzeni goście wyszli na dwór, by wziąć udział w rodzinnych średniowiecznych zabawach. Dzieci, Rodzice, Dziadkowie – całe rodziny – mogli się sprawdzić w strzelaniu z kuszy, przeciąganiu liny czy w rzucie podkową. Wiele radości i śmiechu wywołał „bieg w worze” czy rzut ciżemką do gara.

Goście ćwiczyli zręczność wykonując biżuterię z drutu, nawlekając igłę czy wyszywając logo SP2. Nie zabrakło także rozrywki dla miłośników gry w szachy, warcaby i kości.

Artyści sprawdzili się w malowaniu muralu i konkursie na najpiękniejszą chorągiew rodzinną. Wiele emocji wśród najmłodszych wzbudziła średniowieczna kaligrafia – pisanie gęsim piórem imienia naszego Patrona.

Po trudach zmagań można było odsapnąć w kawiarence i zadbać o uzupełnienie energii – przekąsić coś z grilla, zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem, a dla miłośników słodyczy Mamy naszych uczniów upiekły domowe ciasta.

Zwieńczeniem tego cudownego dnia był mecz siatkówki nauczyciele kontra rodzice.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom za wkład włożony w organizację tego przedsięwzięcia. Cudowna jest świadomość, że można na Was liczyć!

 

Małgorzata Barć