Sukcesy informatyczne

Uroczyste zakończenie XII Konkursu Informatycznego Bóbr połączone z wręczeniem nagród odbyło się 16 marca 2018r. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UNIWERSYTETU Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nagrody wręczał wielki autorytet w dziedzinie matematyki i informatyki autor m. in. podręczników do informatyki, profesor Maciej Sysło. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły  Michał Maślanka z klasy 5e który,  w kategorii klas IV – VI szkół podstawowych zdobył zaszczytne III miejsce.

W konkursie Bóbr w kategorii klas I-III wyróżnienie uzyskał również Sebastian Dziura z klasy 3b.

Konkurs Bóbr obejmuje swoim zasięgiem uczniów we wszystkich typach szkół i jest już organizowany w wielu krajach. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów.

W tegorocznym konkursie udział wzięło:

  • 7575 uczniów z 1081 gimnazjów i klas VII
  • 8585 uczniów z 938 szkół podstawowych w kategorii klas IV – VI
  • 3741 uczniów z 409 szkół podstawowych w kategorii klas I – III

III miejsce Michała oraz wyróżnienie Sebastiana jest to olbrzymi, choć nie pierwszy sukces naszych uczniów tym prestiżowym konkursie.

Dyrekcja SP2  oraz koordynator konkursu Elżbieta Puchała składają gorące podziękowania rodzicom Michała za zorganizowanie wyjazdu do Torunia naszego młodego informatyka po odbiór dyplomu i nagrody.

Michałowi oraz Sebastianowi serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów informatycznych.

 

Elżbieta Puchała