Uczniowie klas trzecich odkrywają świat sztuki.

 

W piątek 28.10.21 uczniowie klas 3a i 3b wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Sukiennicach. Tematem zajęć były pory roku, kolory i nastroje w obrazach.
W tym pięknym i jakże czarownym miejscu staliśmy się artystami.  Tworzyliśmy nowe kolory, a następnie rozpoznawaliśmy je na dziełach rozwieszonych w Galerii. Uczyliśmy się niełatwej sztuki rozpoznawania pór dnia i roku, określania nastroju panującego na obrazie. Lekcja była bardzo interesująca, to było dla nas bardzo ciekawe przeżycie. Byliśmy pod wrażeniem tak wspaniałego miejsca i nauczyliśmy się jak patrzeć na obrazy.

Bożena Wesoły

 

Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie internetowej są ustawione na "zezwalaj na pliki cookie", aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia z przeglądania. Jeśli nadal używasz tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz "Akceptuj" poniżej, to wyrażasz na to zgodę.

Zamknij