„ANIOŁY ZE SKAWINY”

 

            To kolejna społeczna akcja, do której spontanicznie przyłączyli się uczniowie naszej, kazimierzowskiej „Dwójki” (wcześniej wykonywane były kartki świąteczne dla pacjentów i pracowników służb medycznych) .

Akcja ta została zainicjowana na Facebooku, a jej celem było wsparcie dla pacjentów onkologicznych i pracowników medycznych: lekarzy, pielęgniarek i wszystkich innych, którzy pracują dla chorych. Pomysł podchwyciła i rozpropagowała wśród uczniów pani Anna Biały. Odzew był natychmiastowy. Do szkoły niemal lawinowo zaczęły napływać prace, niektóre były przepiękne. Widać jednak, że wszystkie wykonane z sercem i, co równie ważne, przy zaangażowaniu rodziców. Cieszy nas fakt, że nasi uczniowie są wrażliwi na innych, że potrafią dzielić się sercem z innymi, tymi, którzy go w tym trudnym czasie tak bardzo potrzebują.  Mamy na myśli onkologicznie chorych w tym również i dzieci, którzy ze względu na COVID zostali pozbawieni kontaktu z najbliższymi.

Myślimy, że Wasze anioły dadzą im dużo radości i choć na chwilę pozwolą im uciec od choroby. Mamy nadzieję, że jak to anioły pomogą też pracownikom medycznym, bo im przecież też jest bardzo ciężko i pomoc wszelaka się przyda.

Dyrektor Szkoły  kieruje szczególne podziękowania do Was i Waszych rodziców. Bez Was tej akcji by nie było. Mamy nadzieję, że i w przyszłości staniecie na wysokości zadania, bo jak powiedział św. Jan Paweł II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…” .

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. Pamiętajcie, jesteśmy z Was dumni i liczymy na Was.

 

 

                                                                                              Joanna Cholewa