„BOGU NA CHWAŁĘ – LUDZIOM NA RATUNEK”

 

W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z członkami Młodzieżowej  Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie, a jednocześnie naszymi uczniami: Norbertem Mydlarskim (8b) i Gabrielem Krzywdziakiem (8a). Starsi uczniowie opowiadali swoim młodszym kolegom jak można zostać strażakiem, jakie są jego obowiązki i zadania. Z dumą prezentowali swoje strażackie mundury.

Spotkanie to zostało zrealizowane w ramach świetlicowych zajęć „Ratowniczek pomaga ci pomagać”. Tym razem tematyka dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przy ranach powstałych w wyniku oparzeń i odmrożeń. Chłopcy wzbogacili swoją prelekcję prezentacją i krótkimi filmikami edukacyjnymi. Wspólnie przypomnieli numery alarmowe, których znajomość może przecież uratować komuś życie.

Zajęcia te miały również na celu przybliżenie pracy strażaka. Starsi koledzy starali się wyczerpująco odpowiedzieć na zadawane przez młodszych kolegów pytania m.in.; „Jakie szkoły należy skończyć aby zostać strażakiem?”, „Ile lat muszą mieć aby wstąpić do Ochotniczej Straży Pożarnej?”, „W jakich akcjach uczestniczyli?”, „Co robią strażacy?”, „Czy ta praca jest niebezpieczna?” itp. 

Do tej pory nasze „Świetliczaki” spotkały się i zapoznały z pracą pielęgniarki oraz nauczyciela. Teraz poznali pracę strażaka. Z kim się spotkamy w przyszłości i jaki ciekawy zawód poznamy dowiecie się z kolejnego artykułu.