Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 6 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Święto to zostało ustanowione przez Komisję Europejską w 2004r. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Z tej okazji w dniach od 05 do 10 lutego 2018r. na zajęciach komputerowych realizowany był projekt „Bezpieczny Internet”. W ramach tego przedsięwzięcia zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe dla klas 2-7 podczas których uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internet oraz prawa i obowiązki obowiązujące w sieci wg. scenariuszy programu:

  • kl. 2 – ” Owce w sieci” cz.1
  • kl. 3 – „Sieciaki”
  • kl. 4 – „Owce w sieci” cz. 2
  • kl. 5 – „3,2,1 Internet”
  • kl. 6 – „Gdzie jest Mimi”
  • kl. 7-  „Zanim coś zrobisz, pomyśl”

Elżbieta Puchała