Dzień Otwarty SP2

Co roku w Skawińskiej Dwójce organizowany jest szczególny dzień, w którym szkoła otwiera swoje drzwi dla najmłodszych i zachęca do poznania swoich murów. Mowa oczywiście o Dniu Otwartym, który odbył się 21 marca 2019r. Naszych Gości oraz Ich Rodziców witało hasło Stumilowy Las z Kubusiem Puchatkiem zaprasza Was. Na przyszłych uczniów naszej szkoły czekało mnóstwo atrakcji.

Wizytę w Dwójce najmłodsi rozpoczęli od sportowych zmagań na kolorowym torze przeszkód, a Rodzice od informacyjnego spotkania z Dyrektorem Szkoły. Następnie dzieci mogły obejrzeć specjalnie dla nich przygotowane przedstawienie, w którym Kubuś Puchatek poruszył ważny temat zdrowego odżywiania się oraz kulturalnego zachowania przy stole. Po tej wyjątkowej nauce dzieci podzieliły się na grupy i pod opieką nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz bajkowych postaci rozpoczęły podróż po szkole.

Każda z grup miała okazję zajrzeć do szkolnych pracowni, w których czekali już nauczyciele, uczniowie oraz przygotowane przez nich zabawy i zajęcia. Najmłodsi mogli więc rozwijać zdolności plastyczne podczas owocowego stemplowania, pogłówkować nad konstrukacjami 3D w sali matematycznej, sprawdzić się w komputerowych łamigłówkach oraz rozwiązać czytelnicze zagadki w szkolnej bibliotece. Na spragnionych wiedzy czekała pracownia przyrodnicza, gdzie każdy mógł przeprowadzić pierwsze obserwacje pod mikroskopem i przeżyć ciekawą przygodę w świecie natury. Dla przyszłych artystów nauczyciele i uczniowie przygotowali zajęcia muzyczne i taneczne, dzięki czemu w całej szkole dało się słyszeć harmonię dźwięków. Trudno nie wspomnieć o Kłapouchym, który witał dzieci w sali językowej. Tam, wraz z nauczycielami języka angielskiego i niemieckiego można było policzyć kolorowe balony oraz obejrzeć bajkę o Kubusiu Puchatku w oryginale. Najbardziej fascynująca okazała się dla przyszłych uczniów pracownia chemiczna, w której dzieci podziwiały lokomotywę w próbówce, oranżadę czy wspaniały, chemiczny wulkan. Podczas gdy najmłodsi byli zajęci wędrówką po szkolnych pracowniach, Rodzice mogli spokojnie obejrzeć szkołę, porozmawiać z nauczycielami i zapoznać się z ofertą dodatkowych zajęć specjalistycznych w zakresie logopedii czy pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Mieli również możliwość podglądania swoich pociech podczas zabawy.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał słoiczek miodu, bez którego przecież żaden przyjaciel Kubusia Puchatka nie może się obejść! Naklejka na słoiczku żegnała naszych Gości hasłem Do zobaczenia 2 września 2019 r. w SP nr 2 w Skawinie! Mówimy zatem wszystkim najmłodszym „do zobaczenia!” i dziękujemy za miło spędzone popołudnie podczas Dnia Otwartego.                 

Katarzyna Lichacz