I Olimpiada Historycznych Gier Planszowych

 

W czwartek 20 października 2022 r. w Przystanku Historia krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie odbyły się wojewódzkie eliminacje I Olimpiady Historycznych Gier Planszowych. Uczniowie małopolskich szkół średnich i podstawowych rywalizowali w następujących grach wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej: „ORP Orzeł”, „Wojna polsko-bolszewicka”, „Niepodległa” oraz lotniczą trylogię gwiaździstej eskadry „303”, „7”, „111”. Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie reprezentowali:

– „Niepodległa”: Kamil Góralczyk , Bartosz Nowaczyk, Paweł Figuła, Oliwier Zajda– wszyscy kl. 8A (4 miejsce)

– „Gwiaździsta eskadra”: Paweł Kołodziej „7”, Oliwier Kościelniak „111”, Krystian Kubas „303” (1 miejsce ex eaquo z Zespołem Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku),

– „Bitwa Warszawska””: Jakub Mucha kl. 6A  (1 miejsce), Adam Tomasik kl. 6 B (3 miejsce)

– „ORP Orzeł”: Piotr Kochana kl. 8 D (2 miejsce), Igor Adaś kl. 6B (6 miejsce),

– „Miś Wojtek”: Klaudia Kiernicka kl. 8 D, Natalia Sieprawska kl. 8 D (2 miejsce),

W nagrodę za zwycięstwo w swoich kategoriach, drużyna lotniczych gier planszowych oraz Jakub Mucha udadzą się w kwietniu 2023 r. na ogólnopolski finał, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy bardzo wysokich wyników. W turnieju wzięło udział ogólnie 213 zawodników, reprezentujących 92 drużyny z całej Małopolski. Młodzież przygotowywała się do turnieju pod czujnym okiem mgr Piotra Kazany, nauczyciela historii w SP 2 w Skawinie. Uczniów pragnących spróbować swoich sił w planszowych strategicznych grach historycznych zapraszamy do uczestnictwa w kole historycznym, które odbywa się w piątki od 13:20-14:20 w sali nr 6.

Fotogaleria z turnieju:

  1. https://www.facebook.com/OlimpiadaGier
  2. https://www.facebook.com/przystanekhistoriakrakow
  3. Kronika krakowska z dnia 21.10.2022 r. (TVP Kraków)- relacja od. 15:50 min. https://krakow.tvp.pl/64075905/?fbclid=IwAR3yusRR3vpHvas7KKLLtSRA5jPYYwQTVtMJi2GKeNRcJ7RXpGLt4irKDAA