Dzień Otwarty w SP2

 

22

 

     W czwartek – 16 lutego 2017 r. – podczas Dnia Otwartego, który w tym roku zamienił naszą szkołę w „Szkołę uśmiechu”, po raz kolejny gościliśmy przyszłych uczniów wraz z rodzicami. Dzieci wchodząc do szkoły otrzymały od starszej koleżanki – Gabrysi Krupnik z 6A kolorowe uśmiechy. To właśnie uśmiech towarzyszył im w czasie tego pierwszego, choć trochę krótkiego pobytu w szkole.

 

 

Wzorem ubiegłych lat dyrektor szkoły – pani Halina Buchowska wspólnie z wicedyrektorami – panią Dorotą Faber i panią Magdaleną Kuczarą zaprosiła rodziców na spotkanie informacyjne do sali nr 10, gdzie przedstawiła prezentację „Pierwszoklasista w Dwójce – spacer multimedialny”, a w niej niezwykle bogatą ofertę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą szkoły oraz warunki lokalowe placówki. Zaproponowała też indywidualne zwiedzanie szkoły. 

W sali nr 14 rodzice mogli również zobaczyć, jak nauczyciel w pracy dydaktycznej z dziećmi wykorzystuje tablicę interaktywną.

            O tej samej porze, w sali nr 11 dzieci przywitały dwie dziewczynki – Kasia i Ania /p. Anna Wiewióra i p. Karolina Ożóg/, które przygotowały ciekawą inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima”. Następnie mogły wziąć udział w prezentacji wiersza, wcielając się w występujące postacie, zakładając maski bohaterów. Rzepkę pięknie prezentowała Olga Sierpowska
z klasy 6A.

Na najmłodsze dzieci czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli i uczniów z klas starszych:

  • Zajęcia plastyczne – dzieci wykonały piękne, uśmiechnięte słoneczko, jego kolorowe promyki to odbite w farbie dłonie dzieci uczestniczących w zajęciach.
  • Na zajęciach komputerowych dominowały ciekawe gry edukacyjne.
  • Biorąc udział w zajęciach muzycznych grały na instrumentach perkusyjnych, tworząc mini orkiestrę. Atrakcją był taniec Smerfów, z wykorzystaniem strojów niebieskich ulubieńców dzieci.
  • W sali gimnastycznej pokonywały długi tor przeszkód, zakończony rzucaniem woreczkami do wiaderek z …niespodzianką.
  • Podczas  zajęć z języka angielskiego m.in. oglądały filmik „Król Lew” w języku angielskim i śpiewały angielskie piosenki.
  • Mnóstwo przeżyć dostarczyły dzieciom wykonywane doświadczenia przyrodniczo-chemiczne oraz ich niespodziewane wyniki.
  • Współuczestnicząc w zajęciach matematycznych konstruowały różnorodne figury przestrzenne, grały w Memory, wykorzystując tablicę Interaktywną. Pracowały również nad  doświadczeniami matematycznymi.
  • Na zajęciach logopedyczno-polonistycznych wykonywały ćwiczenia grafomotoryczne i zadania doskonalące pamięć oraz poprawną wymowę.

Na zakończenie prowadzący zajęcia częstowali niezwykłych gości słodkimi cukiereczkami i rozdawali kolorowe baloniki.

Mamy nadzieję, że po tak efektownym spędzeniu czwartkowego popołudnia dzieci z ochotą i uśmiechem 1 września przekroczą progi naszej szkoły, aby rozpocząć w niej swoją niezwykłą podróż – nauką nazywaną!

Wszystkim nauczycielom i uczniom klas starszych, którzy dołożyli wszelkich starań do przygotowania tego wydarzenia oraz sprawili, że podczas zwiedzania szkoły przez najmłodszych gości uśmiech nie znikał z ich buziek, należą się ogromne podziękowania!

 

Zobacz zdjęcia w galerii