RYMCERZE w SP2

 

W dniu 26.02.2019r. uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w realizacji projektu profilaktycznego pt. „Nie zmarnuj swojego życia”.

Projekt jest rekomendowany i promowany m.in. przez: Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, polskiego boksera Tomasza Adamka, popularnego polskiego aktora filmowego i teatralnego Macieja Musiała, znanego piłkarza polskiej reprezentacji Jerzego Dudka. Zespół RYM-cerze obecny był również w ogólnopolskich mediach: Dzień Dobry TVN, Pytanie na śniadanie TVP2, Dzień Dobry Polsko TVP1 i in. Podczas spotkania realizatorzy przekazali profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach walki z nałogami oraz w swojej twórczości muzycznej.

Celem projektu było wzmocnienie czynników chroniących przed zagrożeniami uzależnienia od alkoholu i substancji psychoaktywnych, uświadomienie młodym ludziom, że są kreatorami swojej przyszłości, pokazanie zdrowych sposobów na radość i rozwój, budowanie pozytywnej samooceny, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz umiejętności odmawiania.

Ze względu na nowatorską formę przekazu – rodzaj rozmowy z publicznością w połączeniu z wykonywaniem własnych utworów muzycznych (hip-hop) na temat własnych przeżyć, młodzież entuzjastycznie uczestniczyła w zajęciach, a przedstawiane problemy stały się dla nich bardziej zrozumiałe.