Wyjątkowy gość w SP2

 

1

 

Tuż po powrocie z ferii zimowych, 13 lutego br., społeczność SP2 gościła w szkolnych murach wyjątkową osobistość- księdza biskupa Grzegorza Rysia, którego uroczyście przywitała śpiewem, życzeniami i kwiatami.

 

 

 

Uczniowie przedstawili krótką, inscenizowaną „bajkę z przesłaniem”. Do jej wartościowych treści, morałów odniósł się ksiądz biskup podczas wygłaszania refleksji skierowanej do Dwójkowiczów, a przywołując sylwetkę św. Marcina, nakreślił najważniejsze zasady, którymi powinni kierować się młodzi ludzie w swoim codziennym życiu. Udzielił również pasterskiego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom spotkania. Na zakończenie wizyty ksiądz biskup zaskoczył uczniów swoją spontanicznością, otwartością i talentem wokalno-muzycznym, kiedy zaśpiewał i zagrał na gitarze „Balladę wagonową”. Niepowtarzalna, ciepła atmosfera tego spotkania pozostanie z nami na długo, dzięki serdeczności księdza biskupa oraz Jego autentycznemu szacunkowi okazywanemu młodemu człowiekowi.

Urszula Kasiarz

7  6  5 4  3 2