DZIEŃ  PLUSZOWEGO MISIA 

 

        Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwany  dzień, ważny i wyjątkowy dla wszystkich dzieci, które kochają zabawki, a w szczególności pluszowe misie. 

 To właśnie 25 listopada  po raz kolejny obchodzony jest w Polsce „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W zeszłym roku wychowawcy świetlicy włączyli się aktywnie w obchody tego szczególnego dnia, zapraszając do wspólnej zabawy wszystkich „Świetliczaków”. 

W świetlicy cały tydzień poświęcony był „Misiakom -pluszakom”. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię pierwszego pluszowego misia o imieniu „Teodor” tzw. „Tedy” oraz zapoznały się z podstawowymi informacjami o życiu prawdziwych niedźwiedzi. Uczniowie przypomnieli sobie postacie ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów: „Miś Uszatek”, „Miś Coralgol”, „Kubuś Puchatek” itp. Dużo radości sprawiło dzieciom wyklejanie kawałkami wełny szablonowych misiów, które wyeksponowane zostały w sali świetlicy. Nie zabrakło też „misiowych kolorowanek” oraz rzeczywistych pluszowych misiów, gdyż każdy uczeń mógł przyjść do szkoły ze swoim „Pluszowym przyjacielem –misiem”. Ten wyjątkowy czas spędzony z „Misiakami- pluszkami” dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń… 

W tym roku nie zapomnieliśmy o Was drogie dzieci. Zapraszamy Was do obejrzenia „Misiowej prezentacji”. Z pewnością Wam się spodoba, a może zachęci do czytania książek z misiami w roli głównej. Życzymy Wam dobrej zabawy! 

 

Zobacz prezentację o misiach …