III GMINNY TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

DZIEWCZĄT I  CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA SP 2 W SKAWINIE

           

 

W dniach 5 – 6.04.2017r. po raz trzeci w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Miasta i Gminy Skawina. Fundatorką pucharu – głównej nagrody jest Dyrektor SP2 w Skawinie mgr Halina Buchowska.

 

 

 

Ten dwudniowy turniej na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych naszej Gminy, jest wspaniałym przykładem sportowej rywalizacji oraz kunsztu i pasji zarówno zawodników, jak i ich opiekunów. 

 Turniej otworzyła, przywitała uczestników, opiekunów oraz publiczność Dyrektor SP2 mgr Halina Buchowska, życząc zawodnikom zdrowej rywalizacji oraz świetnej zabawy. Głos zabrał sędzia główny turnieju pan Kamil Maj, który przypomniał zawodnikom nie tylko zasady gry, lecz równie ważne zasady „fair play”, życząc wszystkim powodzenia, rozpoczął rozgrywki. 

W pierwszym dniu turnieju rywalizowali chłopcy. Na starcie stanęło 9 drużyn wraz z opiekunami. Oto oni:

SP1 Skawina – opiekun mgr Wojciech Kubla
SP4 Skawina – opiekun mgr Małgorzata Bobak
SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz
SP Kopanka – opiekun mgr Marcin Dudała
SP Radziszów – opiekun mgr Tomasz Kałwa
SP Zelczyna – opiekun mgr Jolanta Franczuk
SP Wola Radziszowska- opiekun mgr Halina Nowak
SP Jaśkowice – opiekun mgr Artur Znaj
SP2 Skawina – opiekun mgr Tomasz Zdunek

            Każdy mecz trwał 10 min. i przez ten czas zawodnicy dawali z siebie wszystko. Poziom był wyrównany, a każdy mecz był odrębnym widowiskiem. Publiczność nagradzała zawodników gromkimi brawami i okrzykami, starając się o zachowanie zarówno kultury, jak i obiektywizmu. W tym roku turniej chłopców zakończył się następującym wynikiem:

I miejsce –  SP 2 SKAWINA
II miejsce –  SP KOPANKA
III miejsce –  SP 4 SKAWINA

Bohaterem i królem strzelców pierwszego dnia turnieju okazał się zawodnik drużyny SP z Krzęcina – Kamil Pasierbek, który zdobył 7 bramek. BRAWO – gratulujemy świetnego wyniku.

           6 kwietnia podczas drugiego dnia rozgrywek rywalizowały dziewczęta. Do udziału zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących szkoły:

SP1 Skawina – opiekun mgr Joanna Roszkowska
SP Krzęcin – opiekun mgr Jarosław Jaracz
SP Radziszów – opiekun mgr Tomasz Kałwa
SP Kopanka – opiekun mgr Marcin Dudała
SP2 Skawina – opiekun mgr Artur Wątor

            Rozgrywki w wykonaniu dziewcząt były równie zacięte jak chłopców. Walka o każdą bramkę trwała do końca. Tegoroczny turniej dziewcząt zakończył się następującym wynikiem:

I  miejsce –  SP KRZĘCIN
II  miejsce –  SP 1 SKAWINA
III  miejsce –  SP 2 SKAWINA

            Podobnie jak pierwszy dzień, tak i drugi wyłonił swojego bohatera, a właściwie bohaterkę. Została nią zawodniczka SP Krzęcin – Zuzanna Gąsior uzyskując aż 13 bramek w turnieju oraz  miano królowej strzelców.

  Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały medale i dyplomy.

           Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w turnieju. Dziękujemy panu Kamilowi Maj głównemu sędziemu za wspaniałe kierowanie rozgrywkami, rzetelność i profesjonalizm. Nie sposób nie podziękować organizatorom (paniom:  Beacie Zwadzie, Annie Bednarz, Annie Biały, Urszuli Korczyńskiej, panom Tomaszowi Zdunkowi i Arturowi Wątorowi) za zorganizowanie całego turnieju, a za sprawowanie opieki medycznej naszej pani pielęgniarce Michalinie Cebularz.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, gratulujemy i do zobaczenia za rok, w równie  licznym gronie.