KONKURS – AKCJA EKOLOGICZNA

 

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2020”,  zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w XV edycji ogólnopolskiego konkursu, pod hasłem:

ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE

 

Konkurs polega na zebraniu wśród uczniów starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom.

Zachęcamy wszystkich uczniów do przynoszenia starych telefonów i pozostawiania ich u pań na dyżurce. Każdy uczeń, który włączy się do akcji i przyniesienie telefon (lub kilka telefonów)  zgłasza ten fakt do swojego wychowawcy. Nagrodą dla ucznia będzie wpis pozytywnej uwagi do e-dziennika. Szkoła za każdy kg zebranych telefonów otrzyma kupony pieniężne „Sodexo”, a za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole, możemy otrzymać nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zbiórka będzie trwała do 12 listopada 2020r.

Liczymy na zaangażowanie uczniów i Rodziców.

Mamy nadzieję, że ta wspólna ogólnopolska akcja, do której chcemy się przyłączyć, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

 

                                                                                                                              Koordynatorzy konkursu :

   Danuta Kotula
  Bożena Socha