Lekcja przyrody w terenie – realizacja programu „W stronę lasu”

 

20 października klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami oraz nauczycielką przyrody – panią Bożeną Sochą wybrały się do lasu na lekcję „w plenerze”. Lekcja zaczęła się już pod szkołą, gdzie uczniowie – wykorzystując mapy i kompasy – mieli wyznaczyć kierunek wycieczki. Następnie – po krótkim spacerze – rozpoczęły się zajęcia. Uczniowie budowali gniazda, projektowali własny park krajobrazowy, wykonywali obrazki z wykorzystaniem „skarbów lasu”. Zajęcia praktyczne przeplatały się z ruchowymi – chwytaniem lisiego ogona czy przejściem leśnego toru przeszkód. Lekcja w terenie była bardzo ciekawa, a jeśli dodać do tego słoneczną, jesienną pogodę oraz możliwość wspólnego spędzenia czasu na nauce i zabawie to życzymy sobie więcej takich zajęć!