Uroczystość ślubowania klas pierwszych

 

 Szkoło- ślubujemy!
Być dobrym obiecujemy! 

 

14 października 2021 r. dzieci klas pierwszych zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów szkoły. W tym uroczystym dniu swą obecnością zaszczycili nas rodzice i dziadkowie uczniów, pani dyrektor – Halina Buchowska, panie wicedyrektor – Magdalena Kuczara i Elżbieta Stachura-Góra, panie pedagog – Anna Główka i Jolanta Franas, panie bibliotekarki – Luiza Mróz i Katarzyna Więckowska, panie uczące języków obcych: angielskiego – Beata Nowak oraz niemieckiego – Barbara Wątroba. Wszystkich serdecznie powitała Dyrektor Szkoły – pani Halina Buchowska. Następnie głos oddała małym bohaterom, którym drogę do uroczystego ŚLUBOWANIA pomógł pokonać zaproszony przez wychowawczynie klas pierwszych, przybyły z bajki Kot w butach /Julia Kopkowicz z 7a/ wraz z Myszką /Eliza Cesarz z 7a/. Dzieci niezwykle szybko reagowały i bezbłędnie odpowiadały na pytania zadawane przez Kotka. Udowodniły, że znają swoją miejscowość, Patrona szkoły, Panią Dyrektor, a także zasady etyki uczniowskich zachowań i bezpiecznej drogi do szkoły. Pięknie śpiewały nie tylko
w języku ojczystym, ale również w angielskim i niemieckim. Kot w butach pasował również pierwszaków na czytelników Szkolnej Biblioteki. Wszystko to wzbudziło wśród gości ogromne emocje i dostarczyło wielu wzruszeń. Żegnając Kota dzieci obiecały mu, że będą sobie pomagać nawzajem, będą zawsze mówić prawdę, będą dobrzy dla innych, będą dużo książek czytać i … nie zapomną o nim.

Zabierając głos – Pani Dyrektor podziękowała pierwszakom za piękne zaprezentowanie się. Z pełnym przekonaniem stwierdziła, że mogą zostać pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, a ich pobyt i nauka w niej przebiegać będą w życzliwej atmosferze, bo… dobro i uśmiech dziecka należą do kluczowych zadań naszej szkoły. W tym miejscu przypomniała znamienne słowa Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

Uroczystego pasowania każdego ucznia dokonała Pani Dyrektor. Następnie wręczyła im legitymacje szkolne, karty biblioteczne, Akty Pasowania oraz imienne zakładki do książek.

Po Ślubowaniu, już pełnoprawni uczniowie udali się do sal, na przygotowany dla nich przez rodziców słodki poczęstunek.

Scenariusz i reżyseria uroczystości – wychowawcy klas pierwszych: Violetta Kaszuba,  Jolanta Juraszczyk-Felczak.
Oprawa plastyczna – p. Dorota Banach, p. Anna Biały.                                                               
Oprawa muzyczna – p. Robert Budzyń.                                                                                                       
Poczet Sztandarowy – p. Beata Drążek, p. Piotr Nawała

                                                                                                           Violetta Kaszuba